03.10.18 Technická analýza LTC/USD – Konec nadějí, jdeme se potápět

Share This Post

Bitcoin se bohužel rozhodl, že v započatém výprodejním tlaku bude pokračovat. Nám to nevadí, máme definovanou range 6200-7200 $, o které jsem se zmínil v některé z předchozích analýz. Dokud tedy nebude některá ze stran překonána, tak se vlastně nic neděje.

Trh vypadal, že se dostal do fáze rozhodnutí, když překonal resistanci nad 6600 $ a usadil se tam. To už by byl signál k tomu, že se chystá otestovat 6900 $. Ovšem to byl konec měsíce a hned začátkem nového měsíce začal trh znovu klesat. Já osobně v tom nevidím nic negativního. Zatím jsme v půlce týdne a přesto, že to vypadá negativně, tak si počkám, jak dopadne weekly, protože ta mi může napovědět, co se bude dít dál. Nicméně proto, že jsme u spodního okraje definované range, tak mě spíš než obrat zajímá, jak na spodní oblast range trh zareaguje. Vždy mě zajímá konec týdne a jeho polovina, tedy přelom středa čtvrtek, to většinou dochází k určitým změnám chování davu.

Altcoiny jsou jasné, vše opět poslušně následuje Bitcoin. Tudíž je většina trhu opět v červených číslech a nervozita stoupá. To vše díky tomu, že Bitcoin se nachází ve formaci dlouhodobého trojúhelníku a trh netrpělivě čeká, co se stane, až se celková range stáhne do úzkého pásma na konci trojúhelníku. Já tedy stále zastávám stejnou myšlenku, že proražení UP může dosáhnout pouze k horní úrovni psychologické bariéry 7000-7200 $. A pokud zde trh zeslábne a vrátí se do formace, bude to pro mne znamení, že pokles k 5000 $ začíná být velmi reálný. Naopak prudké proražení nad oblast 7200 $ může nastartovat další UP k vyšším hodnotám.

Díky tomu, že si Bitcoin vybral pokles, tak samozřejmě u Litecoinu padla myšlenka na proražení trendového kanálu a trh začal také klesat. První fáze byla dodržena a trh po kontaktu s trendovým kanálem skutečně vytvořil korekci k úrovni 59-58 $. Dokonce reagoval ještě dříve než na samotném supportu, ale nadějný návrat zastavila cena 63 $. Samozřejmě v té době začal klesat Bitcoin.

Dlouho to vypadalo, že oblast lokálního supportu udrží cenu v této oblasti59-58 $, ale vše změnila včerejší H4 na konci dne. Tato svíce prudce prorazila celé pásmo supportu včetně MA200, to je poměrně negativní. Jak můžete vidět, tak opatrný návrat z dnešního rána naznačoval, že by se trh mohl pokusit dlouhou svíci negovat. Bohužel ale vidíme, že trh nemá sílu a návratem k MA200 vytvořil pouze pull back. To znamená jediné, velmi pravděpodobně půjdeme s cenou k úrovním 54-53 $.

Všimněte si té čtyřnásobné pravděpodobnosti dalšího poklesu:

1) proražení předchozího low 58,976 $

2) proražení trend line (modrá) 

3) proražení supportu 59-58 $

4) proražení MA200

Celé to pak potvrzuje dnešní pull back, který už úplně maže možnost rychlého návratu nad překonané úrovně. Samozřejmě nezapomínáme ani na fakt, že celý trh je stále v sestupném trendovém kanálu, který může cenu zatlačit až na roční pivot 37 $. Toto by mohl změnit například prudký obrat Bitcoinu, který by začal silně posilovat.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Americký senátor a bitcoinový hater obvinený z úplatkárstva a korupcie

Senátor Spojených štátov Bob Menendez, dlhoročný nepriateľ bitcoinu (BTC)...

Huobi Global hacknut! Zmizelo 7,9 milionu dolarů

Kryptoburza HTX společnosti Huobi Global byla dne 24. září...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Ruská centrálna banka chce zaviesť CBDC do roku 2025

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Väčšina všetkých zbierok NFT je v súčasnosti bezcenná

Non-Fungible Tokens (nezameniteľné tokeny, NFT), respektíve obchodovanie s nimi,...

Open interest o bitcoin futures vzrástol o 1 miliardu dolárov

Bitcoin sa vyšplhal podozrivo rýchlo nad 27 000 dolárov....

Prinesie MiCA koniec stablecoinov v Európe?

Na konci mája ministri financií 27 členských štátov Európskej...