03.12.18 Technická analýza BCPT/BTC – BlockMason Credit Protocol v dobrom technickom setupe

Share This Post

Keďže toto je môj prvý príspevok na portáli Trading11, rád by som sa na začiatok len v rýchlosti predstavil. Volám sa Ľuboš, tradingu sa venujem od roku 2011 a aktuálne pracujem ako senior trader vo firme etheronic. Dnes som si pre Vás pripravil analýzu BCPT/BTC.

Po výraznom dumpe na väčšine altcoinov, spôsobenom prepadom Bitcoinu, môžeme na mnohých pároch vidieť tvorbu reversal patternov. V takýchto situáciách preferujem nesnažiť sa chytať padajúci nôž, ale skôr hľadať dobré štruktúry s výhodným risk reward ratiom. Jedna z nich sa vytvorila na páre BCPT/BTC a preto som sa rozhodol detailne rozanalyzovať tento graf.

Trh vytvoril guľaté dno, čo je samo o sebe silným signálom toho, že medvede strácajú momentum. Po chvíľkovom prerazení resistance sme na trhu videli ďalší pokles, no support na úrovniach okolo 900 satoshi nebol prerazený. Toto vyššie dno dotvorilo pattern Cup and Handle (1H) a zároveň vytvorilo pravé rameno Head and Shoulder patternu (4H).

Na 4H grafe vidíme bullish RSI divergenciu, trh vytvára nižšie lows, ale RSI vytvára vyššie lows. Keď sa pozrieme na 4H 100ema (modrá čiara), tak vidíme, že historicky tvorila silnú podporu, po prerazení zatiaľ tvorí rešpektovanú úroveň odporu. Po prerazení tejto resistancie očakávam akceleráciu trhu s prvou target úrovňou v „sweet zóne“ medzi 1.414 a 1.618 fibbonaci extention, ktorá sa zároveň prekrýva s 0.618 fibbonaci retracement pôvodného pohybu smerom nadol. Aktuálne sa nachádzame nad lokálnou Point of Control, tvoriacou support.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...