05.07.18 Technická analýza XRP/USD – Zatím chybí podpora

Share This Post

Je večer a blíží se zavření 3D svíce a Bitcoin ukazuje, kam má namířeno. Pravděpodobně míří k 6300 $, kde může až do neděle konsolidovat. Samozřejmě za předpokladu, že nebude padat dál, třeba k 5800 $. To ted nelze posoudit, ale 6300 $ je nejbližší technická podpora, a je to také GAP, který trh vytvořil v úterý v podvečer. V některé z předchozích analýz jsem se o tom zmiňoval v souvislosti s tím, že po rychlém závěru 3D svíce můžeme ve středu – čtvrtek očekávat pokles k 6300 $. Uvidíme tedy, jak nakonec bude zavírat dnešní daily svíce a jak na to zareaguje zbytek trhu. Zatím ve většině případů oslabujeme.

Token XRP se bohužel nedokázal dostat moc vysoko a lehce nad 0.50 $ začal kolabovat, teď to vypadá, že jeho růstová trajektorie skončila a bude následovat test předchozího low v úrovni 0.42 $.

Daily trend ………………………….Downtrend
Weekly trend ……………………….Downtrend
Volume (24h)……………………….288 879 000 $ /44 590 BTC

Bohužel zatím nemůžeme počítat s tím, že by XRP výrazně posílil, není to tokenem samotným, ale probíhajícím soudním řízením, které má za účel vysvětlit, jak XRP vnímat. Na jedné straně je uzamčení tokenů společností Ripple vnímáno pozitivně a na druhé straně je společnost Ripple obviňována z manipulace s tokeny.

XRP/USD – Daily

Očekával bych spíše pokles až k supportu, který je v úrovni 0,25 $. Tento level zmiňuji už dlouho a i když se token XRP takovému oslabení brání, tak se zdá, že nakonec tlaku podlehne. Zatím není XRP moc využíván k uživatelskému placení, ale převážně spekulativně. Investoři toto aktivum pouze drží na účtech, a proto je likvidita velmi slabá. Za takové situace a pod tlakem soudních tahanic se asi skutečně nedá růst očekávat, nicméně pokud soud potvrdí, že jednání Ripple je opodstatněné a XRP není investičně rizikový, pak nás asi všechny čeká překvapující růst.

Momentálně se můžeme soustředit na cenu low 0,42 $ coby úroveň supportu, který může zadržet další oslabování. V případě, že tento support vydrží tlak dalších výprodejů, tak bude následovat opětovný růst k předchozímu high 0,52 $. Překonání tohoto high otevře cestu dalšímu růstu k urovni 0,67 $.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...