05.10.18 Technická analýza XMR/USD – Čekáme, až se trh probudí

Share This Post

Bitcoin jakoby klouzal po hladině a houpe se jen, když přijde nějaká vlnka. Každému je jasné, že současná konsolidace na úrovni H4 může skončit s každou další svící. Samozřejmě nikdo neví, zda nakonec přijde rychlý pohyb UP nebo DOWN.

Jisté je, že tato lokální konsolidace nebude trvat věčně, pokud by výpad nastal směrem down, tak se může zastavit o support 6200 $. To pásmo supportu je poměrně široké a trh může zareagovat na 6200 $, ale stejně tak třeba na 6100 $, případně 6300 $. Není zas tolik důležité, o jakou z těchto úrovní by se korekce down zastavila, ale spíše je otázkou, jestli se opravdu zastaví nebo propadne pod tento support. Už v předchozích analýzách se zmiňuji o tom, že proražení 6200 $ bude pravděpodobně vstupenkou na úrovně okolo 5400-5200 $.

Nesmírně důležité je, jaký vládne na trhu sentiment. Bitcoin je na úrovni daily opět v downtrendu, weekly je také v downtrendu, pouze monthly sentiment je stále v uptrendu. Tedy od daily po weekly je každý pohyb UP pouze korekce. A downtrend může každý pokus o UP poměrně rychle otáčet zpět. Každá korekce je také skvělá příležitost shortovat Bitcoin. To znamená, že v případě vstupu do long pozice musíme být velmi obezřetní, neboť nemáme podporu trendu!

Podobně se budou chovat samozřejmě altcoiny, ani nechci domyslet, kam až to může altcoiny zatlačit, pokud Bitcoin zavítá k úrovni 5200 $.

Monero částečně odolává pohybům Bitcoinu a konsoliduje v pásmu 115 $ nad silným supportem 100 $. Případný silný pokles na Bitcoinu pohne také cenou Monera, i když dnes vlivu Bitcoinu odolává. Postupná konsolidace vytváří formaci trojúhelníku, a proto je nutné počkat, jaký směr si trh vybere.

Kde by tedy trh mohl najít podporu, pokud se cena začne řítit dolů? Ta podpora by mohla být uvnitř silného supportu, kde se vytvořil tz. inside support v úrovni 95 – 90 $. Současná konsolidace koliduje s klouzavým průměrem MA200 na time frame H4. Korekce k supportu bude sice negativní signál, nicméně prospěje dalšímu vývoji, neboť levná cena Monera přiláká další investory. Pokud se tedy cena propadne k supportu, očekávám v oblasti 90 $ postupné selhávání medvědího tlaku.

Při investování musíte být velmi trpěliví, před časem jsem slyšel jedno skvělé přirovnání, se kterým naprosto souhlasím. Investování je jako sázet stromy, pak vám přece musí být jasné, že strom nevyroste za den nebo za týden, ale bude to trvat roky. Když se přijdete podívat za týden, tak pravděpodobně nebude váš strom o polovinu větší! Ale pokud se přijdete na svůj strom podívat za 3 roky nebo za 5 let, tak budete mile překvapeni, jak je velký. Dopřejte i vy své investici do kryptoměn dostatečný čas k růstu, nechtějte zbohatnout přes noc!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...