06.04.18 Technická analýza LTC/USD – Všechno do sebe zapadá

Share This Post

V situaci, kdy se očekává retest dna na Bitcoinu to vypadá, že všechno do sebe zapadá jako dobře namazaný stroj, neboť případný konec oslabování na Bitcoinu je v konfluenci se situací na  altcoinech.

Pokud by teoreticky na Bitcoinu vznikl poslední pohyb dolů, řekněme kolem – 1000 $, tak by to mohlo na altcoinech stáhnout ceny k rozhodným hodnotám do supportů, kde by mohl trh začít konsolidovat. Toto je, samozřejmě, pouze teoretická úvaha, která  nemusí vůbec zafungovat tak, jak jsem napsal, ale je to k zamyšlení.

Většina čtenářů jistě namítne, že se opakuju, ale popisuju pouze reálnou situaci a nemohu za to, že se cena nachází nad supportem a nad sebou má resistanci. Pojďme se podívat, jak daleko je například taková rozhodná cena na Litecoinu.

Stále v Downtrendu

To, že je Litecoin v silném Downtrendu, nemusím nikterak zdůrazňovat. Toto bylo již napsáno i v předchozí analýze a od té doby se nic zásadního nezměnilo, což je patrné každému při pohledu na graf. Cena klesá každým dnem a pomalu se přibližuje k důležité hodnotě kulatého čísla 100 $. Toto je silná  psychologická hranice. Na takové ceně může ležet mnoho objednávek, které dokáží trh často slušně nakopnout.

LTC -Daily

Momentálně (dnes – 06.04.18 v 20:00), se cena LTC nachází na hodnotě 113 $, tedy poměrně blízko kulatého čísla. Kulaté číslo často vyvolá reakci, ale také se stává že trh tuto cenu nejdříve překročí a následně se svíce zatáhne zpět.

Když se podíváme o kousek zpátky, tak najdeme v grafu něco, co může rozhodnout o ukončení poklesu. To něco je nedokončený GAP z 08.12.17, který zatím nebyl uzavřený a tento technický GAP by byl v souladu s myšlenkou krátkodobého překročení kulatého čísla s následnou reakcí.

Litecoin GAP

S reakcí při zavření gapu sice můžeme počítat, ale bude to stačit? Na tuto otázku nám odpoví za pár dní samotný trh. Neměli bychom se k této myšlence zcela upnout!  Vždy existuje možnost, že exponovaná oblast nezabere a příběh pokračuje dál. S tím musí počítat každý obchodník i v tomto případě, neboť GAP je záležitostí daily grafu. Z pohledu na weekly graf může cena klidně pokračovat až do oblasti kolem 60 $.

Nepředbíhejme však událostem a soustřeďme svou pozornost na oblast gapu, neboť toto je nejbližší překážka.

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 


Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....