06.04.18 Technická analýza LTC/USD – Všechno do sebe zapadá

Share This Post

V situaci, kdy se očekává retest dna na Bitcoinu to vypadá, že všechno do sebe zapadá jako dobře namazaný stroj, neboť případný konec oslabování na Bitcoinu je v konfluenci se situací na  altcoinech.

Pokud by teoreticky na Bitcoinu vznikl poslední pohyb dolů, řekněme kolem – 1000 $, tak by to mohlo na altcoinech stáhnout ceny k rozhodným hodnotám do supportů, kde by mohl trh začít konsolidovat. Toto je, samozřejmě, pouze teoretická úvaha, která  nemusí vůbec zafungovat tak, jak jsem napsal, ale je to k zamyšlení.

Většina čtenářů jistě namítne, že se opakuju, ale popisuju pouze reálnou situaci a nemohu za to, že se cena nachází nad supportem a nad sebou má resistanci. Pojďme se podívat, jak daleko je například taková rozhodná cena na Litecoinu.

Stále v Downtrendu

To, že je Litecoin v silném Downtrendu, nemusím nikterak zdůrazňovat. Toto bylo již napsáno i v předchozí analýze a od té doby se nic zásadního nezměnilo, což je patrné každému při pohledu na graf. Cena klesá každým dnem a pomalu se přibližuje k důležité hodnotě kulatého čísla 100 $. Toto je silná  psychologická hranice. Na takové ceně může ležet mnoho objednávek, které dokáží trh často slušně nakopnout.

LTC -Daily

Momentálně (dnes – 06.04.18 v 20:00), se cena LTC nachází na hodnotě 113 $, tedy poměrně blízko kulatého čísla. Kulaté číslo často vyvolá reakci, ale také se stává že trh tuto cenu nejdříve překročí a následně se svíce zatáhne zpět.

Když se podíváme o kousek zpátky, tak najdeme v grafu něco, co může rozhodnout o ukončení poklesu. To něco je nedokončený GAP z 08.12.17, který zatím nebyl uzavřený a tento technický GAP by byl v souladu s myšlenkou krátkodobého překročení kulatého čísla s následnou reakcí.

Litecoin GAP

S reakcí při zavření gapu sice můžeme počítat, ale bude to stačit? Na tuto otázku nám odpoví za pár dní samotný trh. Neměli bychom se k této myšlence zcela upnout!  Vždy existuje možnost, že exponovaná oblast nezabere a příběh pokračuje dál. S tím musí počítat každý obchodník i v tomto případě, neboť GAP je záležitostí daily grafu. Z pohledu na weekly graf může cena klidně pokračovat až do oblasti kolem 60 $.

Nepředbíhejme však událostem a soustřeďme svou pozornost na oblast gapu, neboť toto je nejbližší překážka.

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 


Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...