Bude Bitcoin nasledovať zlato? – Má s ním takmer identický graf!

Share This Post

Bitcoin sa nazýva aj digitálne zlato. Porovnávanie Bitcoinu a zlata je veľmi časté, pretože ich charakteristické vlastnosti sú podobné. Dnes sa pozrieme na porovnanie z hľadiska vývoja ceny.

Ľudia tvoria graf

Väčšina obchodníkov a traderov si častokrát neuvedomuje jednu základnú vec. Ľudia tvoria graf. Rozhodnutie jednotlivcov, ale aj veľkých skupín kedy predať a kedy kúpiť tvoria krivky na grafe. Fundamentálne správy, panika a strach nie sú len na Bitcoine, ale sú na každom trhu. Ľudia majú tendenciu chovať sa podľa ustálených vzorcov správania. Aj keď sú kryptomeny novým artiklom na globálnych trhoch, grafy a obchodovanie existujú už niekoľko desiatok rokov. Pre dnešnú analýzu si vypožičiam graf jedného známeho tradera na Tradingview. Na grafe je znázornený 1D graf na Bitcoine a mesačný graf na zlate. Poďme sa naň pozrieť bližšie.

Graf je takmer identický

Na úvod tejto analýzy by som chcel podotknúť, že kryptomeny majú oveľa rýchlejšie cykly ako klasické komodity či akcie. Bitcoin vznikol v roku 2008 a za 11 rokov existencie sa už niekoľkokrát ocitol v bull markete aj v bear markete. Čím je trh väčší a mohutnejší, tým sa cyklickosť spomaľuje. Môžeme to vidieť aj na súčasnom bear markete, ktorý je v tejto chvíli najdlhším v histórii Bitcoinu.

Zlato zažilo prudký rast v rokoch 1978 – 1980. Následne prudký pokles a niekoľkoročná konsolidácia. Keď si už ľudia v roku 1996 mysleli, že zlato ukončilo cyklus, prišiel ešte posledný pád smerom dole, potom dvojité dno a následný rast. Veľmi podobne je na tom aj Bitcoin. Prudký rast v roku 2017, neskôr ostrejšia korekcia, konsolidácia a v časoch kedy sme si mysleli, že sme už dno dosiahli a boli sme na supporte 6000 dolárov, prišiel zatiaľ posledný pád. O golden crosse som vás už informoval 2 týždne dozadu.

Zhrnutie

Cieľom analýzy bolo poukázať na spoločné znaky. Avšak vyššie uvedenú analýzu musíme brať s rezervou a skôr ako spestrenie bežných analýz, alebo zaujímavosť. Aj keď podobností je veľmi veľa, minulosť nezaručuje budúce výsledky.

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na : https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...