06.07.18 Technická analýza ETC/USD – S optimismem se to nesmí přehánět!

Share This Post

Ethereum Classic si vybral jiný směr, než jakým se pohybuje zbytek trhu. Samozřejmě to není jen tak. Obchodníci ženou cenu vzhůru pravděpodobně na základě zpráv o přípravách na zalistování ETC na Coinbase. Toto není úplně nová informace, Coinbase Markets to oznámila již 11 června, ale konečně se začal proces integrace a příprava na oficiální zalistování.

Daily trend………………………..slabý UPtrend
Weekly trend……………………silný Downtrend
Volume (24h)…………………..441 937 000 $ /67 326 BTC

Cena sice roste, ale aby se trh nepřehřál, potřebuje korekci. Ta se může vytvořit již brzy, a to v úrovni 19 $. Nicméně v oblasti 20 $ se nachází resistance a je možné, že trh si sáhne na resistanci, a teprve pak může přijít korekce.

Ethereum Classic – Daily

Trh se odrazil od úrovně předchozího low 13 $, to je sice pozitivní zpráva, ale při pokusu překonat předchozí low 13 $ se trh dostal až k úrovni 12 $. Tímto krokem však vzniklo nižší low než to předchozí, a tak bude potřeba sledovat, zda se trhu podaří vytvořit vyšší high než předchozí 25.70 $. Bohužel to je zatím poměrně vzdálený cíl, navíc trh musí nejdříve překonat resistanci v úrovni 20 $ a jedině překonání resistance podpoří další růst. Pokud by trh nevytvořil nové high nad hodnotou 25.70 $, bude to obchodníky vnímáno jako selhání a trh by se mohl propadnout zpět pod úroveň 13 $. Zatím tedy můžeme počítat s tím, že překonání 19 $ podpoří růst k resistanci, ale zde by mohla přijít korekce zpět k úrovni 15 $.

Spekulativní myšlenka:
Další indícii by mohl být indikátor RSI. S rostoucím trhem roste také hodnota RSI, která je nyní v úrovni 61 ( úroveň nad 70 je již překoupené pásmo). Hodnota RSI bude již brzo pravděpodobně v překoupené oblasti, kde hrozí otočení RSI. V té době trh pravděpodobně nebude nad předchozím high 25.70 $, a tím by se vytvořila divergence RSI. Na takovou divergenci většinou reagují obchodníci bud prodejem nebo nákupem aktiva. Díky tomu, že aktuálně rosteme, by reakcí obchodníků (spekulantů) mohlo být dočasné opouštění nákupních příkazů.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...