06.10.18 Technická analýza NEO/BTC – Signalizuje konsolidace konečné dno?

Share This Post

Včera večer se nám Bitcoin snažil získat lepší cenu silnou H4 a H6 svící, stále však weekly vypadá dost utrápeně. Open weekly je 6597 $. Stále jsme tedy pod otevírací cenou, ale ještě to může vylepšit poslední den v týdnu. Proto očekávám dnes v noci a během zítřka větší volatilitu. Zatím nelze říci, zda se trh bude snažit cenu posílit nebo oslabit. Konec týdne nám ukáže, jestli trh půjde s dlouhodobým trendem, nebo se vydá proti silnému downtrendu.

Neo v konsolidaci

Dlouho jsem nepsal o NEO, který konsoliduje v úzkém pásmu 0.002500 – 0.003100 BTC. Konsolidace trvá již 7. týdnem a vypadá to, že NEO našlo dno a tato oblast tvoří support.

Daily trend …………………….downtrend
Weekly trend ………………….downtrend

Dalo by se říct, že se konsolidace pravděpodobně již neprohloubí. Na této konsolidaci se dá postavit obchod, pokud se trh následně rozjede UP. Prvním impulsem by bylo překonání klesající trend line, ale i tak je potřeba být obezřetný. Zatím to na proražení trend line nevypadá, ale řekneme si, jak postupovat až k tomu dojde.

Překonání trend line

Překonání trend line bude prvním signálem změny. Druhou úrovní, na kterou může trh v první fázi zareagovat, je předchozí high současné konsolidace 0.003420 BTC. Na tomto high může vzniknout korekce, která vrátí cenu zpět k trend line. Touto technickou formací vznikne pull back, a to by byl signál vstoupit do pozice. Ideální vstup by byl nad high 0.003420 BTC konsolidační zóny.

Korekce s pull backem bude jen signálem, že dojde na nějakou změnu, ale překonání high otevře dveře dalšímu růstu. Celkový potenciál růstu je na 0.006050 BTC. V cestě však stojí dvě úrovně, které mohou cenu vrátit zpět k supportu. Jednou z úrovní je 0.004000 BTC, druhou pak 0.004900 BTC.

Na první úrovni se dá velmi pravděpodobně očekávat silnější reakce, proto by zde měl být umístěn TP1 na polovinu celkové pozice. Druhé TP bych sice směřoval do oblasti 0.006050 BTC, ale pokud by trh začal selhávat v úrovni 0.004900 BTC, tak bych obchod ukončil.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....