07.04.18 Fundamentálna analýza BNB – je čas nakupovať?

Share This Post

Toto je fundamentálna analýza tokenu BNB. Technickú analýzu Binance Coinu sme publikovali nedávno. Odporúčame prečítať si ju, než začnete obchodovať.

Binance Coin v skratke

Binance Coin je ERC 20 token, ktorého CEO je Changpeng Zhao. Dá sa obchodovať na kryptoburze Binance. Ak držíte na burze Binance BNB tokeny, môžete ich využívat na platenie poplatkov. Prvý rok máte nárok na 50% zľavu a každý ďalší rok sa bude znižovať o polovicu až do 5. roku, kedy zľava na poplatky zaniká.

Na začiatku bolo celkové určené celkové množstvo tokenov – 200 000 000 BNB. Binance však každé 3 mesiace ,,spáli˝ (burn) určitý počet tokenov a to použitím 20% ziskov na odkúpenie tokenov. TO v podstate znamená, že Binance každé tri mesiace pumpuje BNB. Tento postup bude pokračovať až do momentu keď sa celkový počet tokenov dostane na polovicu (100 000 000 BNB). Viac o burze Binance a Binance Coine si môžete prečítať v ich whitepaperi.

Mohlo by Vás zaujímať: Slovník trading pojmov

Fundament BNB podporujúci možný rast

Binance Coin sa za 6 mesiacov od jeho implementácie po dosiahnutie vrcholu (12.01.18) zhodnotil 220-násobne. Počas najväčšieho kryptoboomu rástol 30x rýchlejšie ako BTC. Najbližšie spálenie tokenov by malo prebehnúť 15.04.18. Posledné pálenie tokenov prebehlo 15.1.2018 a predtým 18.10.2017. Jedným zo základných ekonomických princípov je, že ak pri rovnakom množstve kapitálu zmenšíme dané množstvo aktív (akcií, coinov…), na jednu jednotku nám bude pripadať viac peňazí. Inými slovami, 1 token by mal mať väčšiu hodnotu pri zachovaní rovnakej trhovej kapitalizácie. Deflácia v praxi…

Pri pohľade na vývoj ceny z minulosti môžeme konštatovať prudký nárast pred pálením tokenov, ktorý trval od 15.12.17-15.01.18. Cena BNB tokenu vzrástla z 3 $ na 22 $ počas jedného mesiaca. V ATH (12.1.18) dosahovala až 24$. Avšak nezabúdajme, že v tom čase sa trh nachádzal v silnom uptrende. Možnosť podobného rastu je v súčasnosti prakticky vylúčená. Isté zhodnotenie však pravdepodobne môžeme očakávať.

Ako to vyzeralo v minulosti

Tento graf reprezentuje vývoj hodnoty tokenu od júla (červen) do prvého pálenia (18.10.17).

binance burning sept-oct
Binance – BNB/BTC

Pred 10. októbrom (říjen) BNB token zaznamenal menšiu pumpu, no postupne sa vrátil na pôvodné hodnoty.

Druhý graf nám ukazuje situáciu pred a tesne po druhom pálení. V tom čase trh s altcoinami zažíval neuveriteľné obdobie. 1000% pumpy neboli výnimkou.

bnb-btc burning dec-jan
Binance – BNB/BTC

Vďaka svojim nízkym poplatkom, množstvom zalistovaných coinov a tokenov sa burza Binance považuje za jednu z najväčších v kryptokomunite. V nasledujúcom odkaze prikladáme stručný návod na používanie tejto burzy: Binance – návod (registrácia, vklad, exchange).

Mohlo by Vás zaujímať: Fundamentálna analýza Bitcoinu

Oplatí sa teda nakúpiť BNB?

Pozrime sa na súčasnú situáciu:

binance coin bnb palenie
Binance – BNB/BTC

BNB momentálne očividne benefituje z prebiehajúceho pálenia coinov. Binance sa očividne darí. Ich coin možno brať za akúsi kryptoakciu tejto firmy. Popravde, situácia momentálne vyzerá celkom dobre. Teda, aspoň v porovnaní so zvyškom trhu. BNB voči BTC neohrozene stúpa. Zatiaľ…

Je však celkom možné, že tento rast sa po 10.4.2018 spomalí, alebo dokonca aj zastaví. V minulosti sa to stalo už dvakrát. Na druhej strane, naša technická analýza naznačuje UP. Je síce robená voči doláru, ale snáď vám pomôže.

V najbližších dňoch chystáme aj technickú analýzu BNB/BTC. Sledujte nás na facebooku, prípadne si aktivujte posielanie notifikácií (návod nájdete tu), nech vám neujde.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...