07.05.18 Technická analýza LTC/USD – Korekce pokračuje

Share This Post

Včera 06.05.18 začal Bitcoin ztrácet sílu a nabízela se korekce k hodnotě 9200 $, v horším případě až 8700 $. Dnes Bitcoin celý den oslabuje a samozřejmě na to reagují také altcoiny. Litecoin prakticky smazal celý předchozí růst a vrátil se na klíčovou cenu 161 $. Pokud Bitcoin  nebude dále oslabovat, mohl by si LTC udržet tuto úroveň a přesto že se trh nemusí ihned otočit, ale může zde začít konsolidovat.

Daily trend …………………………………….. UPtrend

Po technické stránce se vlastně nic neobvyklého neděje. Průchodem přes weekly cenu
161 $, se trh dostal nad důležitou technickou cenu a bylo jen otázkou času, kdy udělá pullback této úrovně.

Tedy všechno je v pořádku, i přes dva dny trvající oslabení. Trh si pouze musí toto pásmo nad 161 $ udržet i v závěru týdne. K zmiňovanému  pullbacku by došlo, i kdyby Bitcoin třeba jen konsolidoval kolem 10 000 $.

Včera jsem napsal, že by bylo dobré, kdyby probíhající daily svíce zavřela v oblasti
175-177 $, ovšem k tomu nedošlo a trh zavřel daily na úrovni 171 $. To bohužel nestačilo a trh propadl až do prvního supportu.

Dnes byl pohyb dolů poměrně razantní a současná cena bojuje s prvním supportem. V trendovém kanálu jsou však tyto supporty dva. První je tvořen převážně důležitými cenami, ale druhý support je skutečně konsolidační pásmo a není vyloučeno, že se cena na chvilku podívá až do této konsolidační úrovně s hodnotou 150 $.

Litecoin H4

Korekce na Bitcoinu tento proces pullbacku pouze urychlila a je třeba se na věci dívat spíše z té pozitivnější stránky. Korekce nám vždy dává šanci levně nakoupit, protože další růst je pravděpodobně otázkou několika dnů.

Osobně si myslím, že Bitcoin bude oslabovat ještě jeden až dva dny a poté opět začne posilovat.
Cena Bitcoinu se vrátila k supportu a myslím si že účelem korekce bylo vrátit cenu přibližně o 1000 $ zpět, ale dlouhodobě směřujeme do resistance 11800 $. Tady může teprve vzniknout skutečně velká korekce, nebo proražení a „zaparkování ceny“ nad supportem v oblasti 12000 $.

Na překonání této resistance budou pozitivně reagovat všechny altcoiny a nastartuje se tím trvalejší růst jak Bitcoinu, tak třeba Litecoinu nebo Etherea. Samozřejmě, že se i cena LTC může korekčně propadnout na zmíněnou úroveň 150 $, ale nepodléhal bych emocím předčasně. Podobnou korekcí si prošel LTC již 25. dubna a následně se opět otočil a začal posilovat.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...

Zlato na steroidech? Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023

Korelace mezi bitcoiny a zlatem se během roku 2023...