07.06.18 Technická analýza ETH/USD – Sú za tým skryté úmysly alebo skutočné otáčanie trendu?

Share This Post

A je to. Stalo sa to, čo som očakával asi najmenej. Trh aj napriek minimálnym objemom prelomil Downtrend Line a narušil tak aktuálny trend. Je to znak zmeny trendu? Je čas na nákup?

Priznávam, že som to nečakal. Hlavne som nečakal, že Bitcoin dokáže preraziť svoju Downtrend Line. Ethereum sa prakticky iba zviezol popri Bitcoine, pretože samo o sebe nemalo silu tú Trend Line prekonať. Mohli sme to vidieť dva či tri dni po sebe, keď sa Ethereum do nej opieralo, ale všetky pokusy skončili neúspechom. No nič to nemení na fakte, že Downtrend je narušený a pravdepodobne dochádza k jeho otáčaniu. Alebo nie? Môže to byť falošné prerazenie? Falošné v tom zmysle, že je iba umelo vyvolané s cieľom dostať opäť ľudí do trhu a následne im peniaze vziať pomocou zozbierania Stop-loss príkazov? Nebolo by to prvýkrát a hlavne nízke objemy pri prieraze môžu byť toho indíciou. Iba počas tohto Downtrendu sa takáto situácia udiala dvakrát. Prvá 13.5, druhá necelý týždeň na to 19.5. Bode sa to opäť opakovať? Aj taká možnosť tu je.

Narušenie trendovej čiary

ETH

Šesťhodinový graf Bitstamp:

7618ETHUSD6H

Inak je na grafe vidieť dve formácie. Jednou je vzrastajúci klin a tou druhou trendový kanál. A teraz nastáva otázka, ktorá z nich je platná? Zatiaľ obe. A kam teda trh pôjde? Skutočne neviem. Celé sa mi to nepáči, ale to tu už omieľam od začiatku tohto rastu. Takže ak cena vypadne z kanálu, pôjdeme DOWN a tým sa potvrdí formácia vzrastajúci klin. Ak ostane cena v kanáli a prelomí rezistenciu formácie vzrastajúci klin, tá sa stane neplatnou. A taktiež to bude signál skutočného otáčania trendu, prípadne aj signálom k nákupu. Je na vás ako k tomu pristúpite, no ja by som vzhľadom na skúsenosti z nedávnej histórie skutočne počkal na potvrdene a do trhu zatiaľ nevstupoval. Ale samozrejme je to na každom jednotlivcovi ako s touto analýzou naloží.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...