08.11.18 Technická analýza ZEC/USD – Proti proudu

Share This Post

Zcash nám dnes, na rozdíl od zbytku trhu, pěkně posiluje. Celý trh táhne dolů korekce Bitcoinu. Situaci na Bitcoinu jsem popsal v dnešní analýze XRP a tak nemá moc smysl se k tomu vracet. Zcash sice roste, ale pozor na resistanci v úrovni 154 $, zde totiž může trh opět silně zareagovat.

Daily trend………………………UPtrend
Weekly trend ………………….Downtrend

Na trhu se dnes mění daily trend a to může být pro Zcash pozitivní signál a podpora dalšímu růstu. Daily sice mění trend na UP, ale weekly downtrend je stále velmi silný, a proto si dejte pozor na přehnaný optimismus. Změna trendu sice poskytne obchodníkům pozitivní signál přetáčením trendu, ale zatím ještě nemůže poskytnout potřebnou podporu.

Daily UPtrend nemůže poskytnout trhu podporu, protože zatím ještě není dostatečně etablovaný, jde o pouhý začátek. Naproti tomu obchodníci budou konfrontováni se silným downtrendem hned v první resistanci 154 $, která může rychle ochladit horké hlavy.

Aby mohl trh pomýšlet na plné využití současné změny trendu, tak musí překonat tuto, již několikrát zmiňovanou, resistanci v úrovni 154 $. Celkový potenciál současného stavu končí přibližně v úrovni 229-240 $, ovšem nesmí přijít nějaký nečekaný obrat trhu. Samozřejmě  že netrpělivě očekávám reakci právě v resistanci, ale selhání bude pravděpodobně znamenat pokles k úrovni 130 $.

Pokud se ovšem trhu podaří překonat resistanci, tak to bude dobrý signál pro pokračování růstu, nicméně nad resistancí je kolizní level 177 $. Tento level pravděpodobně spustí korekci, která otestuje překonanou S/R úroveň. Předpokládám, že tento retest supportu bude úspěšný a trh bude pokračovat UP.

Celkový UP teď tedy ohrožuje pouze resistance v úrovni 154 $ a zatím silný downtrend na weekly!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...