09.01.19 Technická analýza BTC/USD – Stále v konsolidaci, od IX..

5
analyza trading11 nakup

Trh se již pár dní drží kolem kulaté hladiny 4000 $. I když některé pohyby vypadají „nebezpečně“ stále o nic ve své podstatě nejde. Žádné rozhodnutí, žádný podstatný průraz. Všichni ale očekáváme nějaký radikální pohyb. Představíme si možnosti, ale moc nového k vývoji nepovím.

Situace na grafu 6H Bitstamp

Graf 6H Bitstamp..

Původně jsem zajásal, když došlo na posílení z hladiny okolo 3800 $a došlo rovnou na průraz a potvrzení Neckline s návratem do růstové tendence. Ovšem kurz akorát tak retestoval hlavní down trendline, která vede od ATH s druhým bodem na svíci 05.11.18 na týdenním grafu (červená).

Upřímně, trh i pro mě je v tuhle chvíli značně nečitelný. Mluvit o trendu je příliš brzy a proto váhám současnou situaci nazvat cenovou formací FLAG, která by potvrzovala další růst. Nevím, jestli jsme to zde již zmiňoval, ale celá ta formace RHR (Hlava – Ramena) je „divná“. Nesedí mi celý kontext trhu a úvodní akcelerace.

To v podstatě může být i příčina toho, že trh je hrozivé nerozhodnosti – trh neví, zdali ji přijmout či ne. Na některých altcoinech, konkrétně LTC (Litecoin), tak celkem „klapla“. Ovšem u BTC je nálada úplně jiná.

Co dále..??

Zjednodušeně dnes zakresluji predikci. Skutečně nyní trh může cokoliv. I když bych rád podpořil růst a dávám mu šanci, že nakonec by přeci jen ten Bitcoin mohl zapracovat s onou RHR (i když divnou :D) a dosáhnout jejího potenciálu přibližně po hladinu 5700 $.

Aktuální nálada trhu tomu ale neodpovídá. Proto se mi jeví pravděpodobnější, že trh se sice ještě pokusí dostat se nad hladinu cca 4100 $ + EMA200 (plovoucí průměr – růžová křivka), ale nakonec stejně propadne k hladině 3664 $ a níže.

Ve své podstatě by mohlo dojít na retest LOW korekce – tedy hladiny 3122 $. Tam by i pro mě byla možnost formace Dvojité dno přijatelnější, než současná RHR.

Závěrem

No a jak jsem na tom v současné chvíli já? Já nad cenou 3800 přestal dokupovat za vyšší kapitál a opět jen po pár €uro za den pár tisíc Satoshi dokupuji. Pokud by se realizovala formace RHR, tak to, co již mám mi na tento pohyb zatím stačí, protože tak jako tak v budoucnu očekávám další pokles a pravděpodobně i nové LOW, pokud se něco radikálně na trhu nezmění.

Co mi v tuto chvíli dělá skutečně radost, to jsou alty Tron (TRX) a Cardano (ADA). Jsou to dva z pěti altcoinů, které držím a jsou v pěkném zisku. Nevím jestli s nimi hodlám spekulovat, vzal jsem je skutečně na dlouhodobý horizont a zatím nevidím důvod z nich vyskakovat. Pokud klesnou, dokoupím.

No a to je tak pro dnešek vše. Já vím, že v poslední době tomu moc nedávám, ale vidíte sami, že na trhu je skutečně marná situace. Pokud by se dělo něco mimořádného, samozřejmě hned píšu článek..

 


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Pokud máte zájem o přístup k mým LIVE analýzám, zúčastnit se tvorby takové analýzy, zjistit, co je v trhu podstatné a co není, pokud máte problém s disciplínou nebo přímo s gamblingem, nabízím Vám možnost zapojení se do mého projektu IXtrading Akademie. Netradiční metoda výuky a aplikace institucionální strategie a uvažování. Nejedná se o signální skupinu. Učím Vás být samostatný a na signály reagovat.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Martinkmsoft1IX..JARDOPINOSasso Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sasso
Člen
Sasso

10.01 00:11.. Začínam mať pocit, že to bude down a možná šupa UP.. IXi, prečo neokomemtuješ jasnú 123 top na 6H..?1D ani nehovorím..

JARDOPINO
Člen
JARDOPINO

A máme tu krásneho Barta.

kmsoft1
Člen
kmsoft1

Vhupli sme do druhej casti tyzdna a dump. Ja som tej rhr celkovo neveril z takeho jednoducheho sedliackeho dôvodu, ze predtym to islo z 3120 dost plynulo hore a podla mna si tie zisky teraz musi niekto vybrat. Uvazujem tiez, ze by som na 3120 cca nakupil nejake drobne ak sa to tam vôbec dostane.

Martin
Člen
Martin

mě by zase nepřekvapila pumpa zpět na 4 … 😀 nejlepší Bart je dvojtý Bart .. 😀 (ikdyž je fakt,že si to kleslo až moc-pod 3850 /Stamp+CB a konsoliduje to tam dlouho..což mne znervoznuje uvahou prodat znovu koupené zatím bez další ztraty..)