09.10.18 Technická analýza IOTA/USD – Po korekci hurá k první resistanci!

Share This Post

Zítra je středa, tedy polovina týdne, a jak už víme, většinou v tuto dobu dochází k určité změně. Včera BTC atakoval 6650 $, ale tlak medvědů byl silnější, a proto se cena během dne propadla o 100 $. Momentálně si od druhé poloviny týdne slibuji návrat k 6650 $, a pokud systematické posilování vydrží, tak se cena konečně může dostat až k 6800 $. Změna pravděpodobně nebude moc rychlá, ale je možná. Zatím tomu odpovídá i způsob, jakým se korekce formuje. Daily je však stále v pohybu, a proto nelze dělat 100% závěry.

Pokud se cena BTC v druhé polovině týdne opravdu vrátí k růstu, tak může většina altcoinů zareagovat stejně. Pomalu již začínají reagovat na poslední rostoucí H4 stejně jako IOTA, tento trh dlouho konsolidoval. Aktuálně si trh prošel drobnou korekcí, ale již zase začíná posilovat.

Daily trend …………………………Downtrend
Weekly trend …………………….Downtrend

Má IOTA potenciál k růstu?

IOTA má šanci dosáhnout ceny 1 $. Nicméně záleží na tom, zda bude této myšlence nakloněn také Bitcoin. IOTA totiž velmi citlivě reaguje na pohyby BTC. Korekce se zastavila na klouzavém průměru SMA, ale hlavní příčinou obratu je Bitcoin, který začal otáčet poslední H4.

IOTA má potenciál dosáhnout za určitých podmínek k ceně 1 $. Dvě resistance však budou pro tento trh výzvou. Určitou překážku tvoří i 0,66 $, tato úroveň však není dostatečně silná, aby to ohrozilo dlouhodobější růst. První vážnější překážkou je resistance v oblasti 0,70 $. Pouze překonání této resistance podpoří další růst. Klíčová úroveň se nachází na ceně 0,88 $, ta může srazit cenu až k dnešním hodnotám.

Celkově má IOTA sice potenciál růstu až ke zmiňovanému 1 $, ale cesta to nebude snadná. Zatím tomuto scénáři není nakloněn ani trend. Je tu sice šance na růst, ale pozor – proti silnému downtrendu. Chce to podporu Bitcoinu, proto nezapomínejte sledovat jeho chování. Obzvlášť tehdy, když se IOTA bude blížit k reakčním úrovním.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena bitcoinu nad 20 000 USD vytváří FOMO s 620 000 novými BTC peněženkami

Nárůst ceny Bitcoinu nad 20 000 USD ve druhém...

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...