10.01.19 Technická analýza BTC/USD – 99% zamítnuté, od IX..

1
analyza trading11

No tak přeci jen dal trh najevo, že nahoru zatím ne. Dnešní průraz až po hladinu 3500 $ jasně ukázal, že ta „divná“ formace se realizovat nebude. Sice jsem si pohrával s myšlenkou a dával tomu i nějaké šance v závislosti na chování retailových obchodníků, ale mě to nepřesvědčilo.

Situace na grafu 6H Bitstamp

Graf 6H Bitstamp..

Tak jak kurz posílil, tak se i vrátil. Dal najevo, že respektuje jak dlouhodobou kulatou hladinu 3800 $, tak zároveň SMA200. Nakonec druhá ze svící v celku bez problému uzavřela pod silnou střednědobou hladinou 3664 $. Myšlenku o růstovém kanálu a základní růstové tendenci od LOW korekce taky můžeme dát prozatím stranou.

I když v tuhle chvíli opět mám prostor pro lehké posílení v rámci konsolidace posledních dvou svící, kurz konečně směřuje k LOW. Nechci dávat konkrétní dobu, na trhu není nikdy nic jasné, ale do dvou týdnů by tam snad i mohl oslabit a hladinu retestovat.

Co očekávám

Z predikce to asi všem vyplývá. Retest hladiny 3664 $ a možný krátkodobý průraz nad, následované postupným vyklesáním na hladinu 3500 $. Po krátké konsolidaci směr pásmo LOW. Tam by se mohlo zadařit cenové formaci Dvojité dno.

Upřímně ale, ani tou si nejsem jistý. Skutečně lze pozorovat, že trh upadá do totální deprese. Nějaké „pumpy“, které by mohli navozovat pocit, že se nějaký kupující přeci jen najde, jsou prací jen několika lidí.

Pravda je taková, že zatím nelze tvrdit, že jsme na dně a skutečně se přikláním k mé dlouhodobé vizi, že dříve či později navštívíme hladinu kolem 2000 – 2200 $. Několikrát jsem zmiňoval, že prostor pro oslabení je až po hladinu cca 1169 $, což je hladina původního, mnohaletého ATH při MtGox. Ačkoliv to mnohým obchodníkům přijde jak nemožný, tak praštěný, technicky by to bylo stále správně.

Naopak níže už bych skutečně začal mít obavy o Bitcoin a celý kryptoměnový svět..

Závěrem

Na Bitcoin dnes reagovali i alty, které držím – Tron a Cardano. Tron sice z počátku vypadal, že pojede svůj vlastní zápas, ale nakonec se také připojil. Já toho nijak nevyužil a držím stále v zisku. Naopak se těším, že tyto dvě mince dokoupím. Nejsem v nich za statisíce ani desetitisíce, proto nějaký pokles v tuhle chvíli skutečně neřeším.

U Bitcoinu ale již opět mohu dokupovat. Nacházíme se pod cenou 3800 $, takže to je voda na můj mlýn postupného dokupování a to i přesto, že čekám stále pokles. Průměrem si nákupní cenu snížím.

 


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Pokud máte zájem o přístup k mým LIVE analýzám, zúčastnit se tvorby takové analýzy, zjistit, co je v trhu podstatné a co není, pokud máte problém s disciplínou nebo přímo s gamblingem, nabízím Vám možnost zapojení se do mého projektu IXtrading Akademie. Netradiční metoda výuky a aplikace institucionální strategie a uvažování. Nejedná se o signální skupinu. Učím Vás být samostatný a na signály reagovat.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

 

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sasso Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sasso
Člen
Sasso

22:15 Psr sa, ak to pumpnú dnes, alebo cez víkend.. 😎 Krátkodobý prepad by mohol ešte prísť.. Prípadne UP môže byť až po 1W.. Chcú nás zneistiť, to je celé..