10.05.18 Technická analýza ADA/BTC – Skvělé zprávy se šíří rychle

Share This Post

V posledních dnech se napříč celým krypto trhem šíří jedna dobrá zpráva za druhou o tom, jak jsou uzavírány smlouvy mezi poskytovateli krypto služeb a bankami, případně s  nadnárodními společnostmi. To vše začíná ukazovat na to, že krypto trh reálně vstupuje do našeho každodenního života.

Já osobně když platím nějakou službu, servis auta nebo dovolenou, tak se nezapomenu zeptat jestli akceptují Bitcoin nebo jinou virtuální měnu. Musím říct, že zatím je to složité, ale poslední zprávy o integraci různých coinů nás posouvají do doby kdy budeme běžně virtuální měnou platit.

Dnes se objevila mimo jiné informace o Cardanu. Chtějí ho využívat jihokorejští giganti Mobile Payment a Metaps Plus. To by mohlo pomoci ADA k získání větší hodnoty přesahující až 1$. Ovšem na takovou hodnotu si budeme muset počkat možná až několik měsíců.

Podívejme se na ADA, které právě prochází korekcí a na pozitivní fundament zatím nereaguje. Může se stát, že se vrátí na support a teprve zde do trhu vstoupí objednávky na základě předchozího fundamentu.

Daily trend …………………………….UPtrend

Korekce můžeme vnímat jako negativní záležitost neboť nám berou zisky, nicméně můžeme je vnímat také jako příležitost k levnému nákupu.

ADA se nedávno vrátilo nad resistanci 0.00003077 – 0.00002635 BTC s následným pullbackem, který odstartoval optimistický růst. Bohužel růst vydržel pouze k hodnotě 0.00004070 BTC, zde se začala tvořit současná korekce, která se může opět vrátit k úrovni 0.00003077 BTC.

CARDANO – Daily

Reakce však může nastat ještě nad supportem když dojde ke kontaktu s MA200 TF-H4, každopádně at už se trh odrazí od MA200 trendového kanálu nebo přímo od supportu, měl by z dlouhodobého hlediska růst a vrátit se k hodnotám z minulého roku.

CARDANO-H4

Nápovědou kdy dojde na reakci v okolí supportu nám může poskytnout indikátor RSI na TF-H1, který vytvořil u horní hrany trendového kanálu divergenci RSI, po které se rozjela současná korekce.

Pravděpodobně bude nutné počkat až se trh dostane na indikátoru RSI do přeprodané úrovně (pod hodnotu 30). Zde si počkáme na nějaké selhání případně opět na divergenci RSI.

Toto je potřeba sledovat na nižším TF, například H4 a samozřejmě při opětovném růstu bude cena narážet na menší překážky. Ale protože víme, že daily trend je UP tak nás menší korekce nepřekvapí neboť věříme hlavnímu proudu.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....