10.07.18 Technická analýza XRP/USD – Jak silná je podpora předchozího minima ?

Share This Post

Dnešek je opět ve znamení pádů. Už to začíná být celkem nuda nemyslíte? Bitcoin dolů – všechno dolů, Bitcoin nahoru – všechno nahoru. Bitcoin působí jako opilý student vracející se nad ránem z velkého flámu, tři kroky vpřed a pět kroků vzad.
V dlouhodobém horizontu by mohl BTC oslabit přibližně k úrovni 4000-4500 $, ale v případě negativního sledu událostí může klesat klidně dál. Otázkou je, zda se ještě potom vyplatí těžit tento hvězdný prach v takové míře jako dnes.

Internetem se dokonce začala šířit nová informace o tom, jak Čína falšuje data, která proudí do CMC, a tím dochází k absolutnímu pokřivení výsledných hodnot. Zda je to pravda, nebo jen dezinformační vlna, to dnes není jasné. Každopádně z trhu odteklo 22 miliard za posledních 24 h a může za tím stát právě tato nepodložená informace.

Před dvěma týdny překonal token XRP předchozí low 0,45410 $, nově máme definované dno 0,42400 $ a jak se zdá, trhu to nestačí a pod tlakem klesajícího Bitcoinu se tento týden pravděpodobně pokusí toto dno otestovat.

Daily trend………………………Downtrend
Weekly trend…………………..Downtrend
Volume (24 h)……………….231 202 000 $ / 36 198 BTC

Dnes v době psaní této analýzy se XRP obchoduje za 0,44620 $ a zatím token ztrácí 5,5 % za posledních 24 h. To je znepokojivé, nikoliv však překvapivé. Zatím i přes úspěchy Ripple neexistuje žádný fundament, který by toto oslabení dokázal zvrátit.

XRP – H4

V předchozím UP nedokázal trh ani náznakem překonat resistanci v úrovni 0.52177 $, cena se resistance pouze dotkla a trh zamířil bez boje down. Teď je tedy opět na pořadu dne otestování předchozího low 0,42400 $. Pokud trh toto low překoná, bude pravděpodobně následovat propad k úrovni posledního swingového low 0.38703 $ ze dne 13.12.17. Byla to úroveň prvního zaváhání TF-H12 a návrat na předchozí ATH, kreté trh vytvořil před raketovým nárůstem ceny na konci roku. Do té doby se XRP obchodoval za průměrnou cenu okolo 0.06950 $. Překonáním této hodnoty se otevírá přímá cesta k úrovni nad silným supportem 0.29800 $.

Nicméně pokud bude překonání předchozího low 0.42420 $ neúspěšné tak se trh pravděpodobně vrátí k úrovni 0.52177 $ a druhý pokus může být v překonání resistance již úspěšný. Proražení předchozího low zatím odporuje také indikátor RSI, který se nachází v úrovni 30,6 RSI tedy TF-H4 je již silně přeprodaný a korekce se vyloženě nabízí.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...