10.10.18 Technická analýza XRP/USD – Technický sestup k supportu

Share This Post

Včera večer jsem komentoval situaci Bitcoinu v tom smyslu, že polovina týdne s sebou velmi pravděpodobně přinese větší změnu. Celá situace naznačovala, že dojde k pohybu UP, který by mohl zasáhnout úrovně 6700-6800 $. Skutečně došlo k výrazné změně, ovšem na úplně opačnou stranu, to se hold někdy stane. Bohužel, prudký pohyb dolů může trh ovlivňovat do konce týdne a pravděpodobně až neděle nám může odpovědět na to, jak se bude trh nadále chovat.

Pokud by weekly zůstala v úrovních 6500-6400 $, tak velmi pravděpodobně bude pokračovat další oslabování. Může však nastat situace, kdy weekly zavře nad 6600 $. Pak by následoval pohyb k úrovním 7000 $. Úroveň 6600 $ je stejně důležitá jako úroveň supportu 6000-6200 $.

To jsou ovšem stále jen limitní pohyby uvnitř určitého pásma a skutečná změna může nastat pouze návratem nad resistanci 7200 $, nebo propadem pod 6200 $. Dlouhodobě stále zastávám názor, že Bitcoin může propadnout až k úrovni 5400 $, v horším případě na hranici 4000 $.

XRP pozvolna klesá

Nejistá situace na Bitcoinu zatím neukazuje jasný směr. Většina altcoinů se proto pohybuje pouze velmi opatrně v určitých úzkých pásmech a čekají na nějaký jasný signál. XRP například velmi pozvolna klesá k úrovni předchozího swing low, které je v oblasti 0,43-0,44 $. Aktuálně se XRP obchoduje za cenu 0,46 $ a evidentně nikam nespěchá.

Cestou dolů dochází k lokálním korekcím, které však velmi rychle odeznívají a trh se poté vrací k dalšímu poklesu. Oblast okolo swing low je exponovaným místem, které může rozhodnout o tom, jestli se trh vrátí k růstu do oblasti 0,50-0,60 $. O tom, jestli se trh takto rozhodne, nebo se propadne pod low a zahájí sestup k supportu ležícím v úrovni 0,30 $, je zatím předčasné mluvit.

Oblast 0,30 $ je pro obchodníky velmi lákavá a po technické stránce by to trhu prospělo. Nicméně teď do trhu XRP proudí velká finanční vlna od institucionálních hráčů. Proto je těžké predikovat chování trhu, zvláště poté, co zájem institucionálních hráčů stoupl zhruba o 10 %. Vyčkejme tedy trpělivě na retest swing low v úrovni 0.435 $, a pak zhodnotíme situaci znovu z pohledu proběhlé reakce.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....