10.11.18 Technická analýza LTC/USD – Jsme na supportu a co dál?

Share This Post

Bitcoin se nám opět dokázal dostat přes support 6400 $, upřímně přiznávám, že to jsem nečekal. Nicméně důležitějším supportem (důležitějším než hodnota 6400 USD) je dlouhodobě 6200 – 6300 $. Momentálně je situace trochu nepřehledná, a proto je potřeba počkat na závěr týdne, protože jak můžete vidět, weekly je poměrně silná.

Nicméně zůstává nad uvedenou oblastí 6200 – 6300 $ a všimněte si, že altcoiny nereagují příliš prudce, jen velmi opatrně klesají na některé své lokální supporty. Bitcoin se opět dotkl 6300 $, a pokud si toto pásmo udrží v závěru týdne, tak v týdnu následujícím můžeme jít opět UP.

Ale opět platí, že silnou resistancí je 6900 – 7000 $, proto je i celkem dobře možné, že i když vznikne silnější pohyb UP, tak 7000 $ bude znamenat problém. Support 6400 $ je důležitý pro krátkodobý horizont, zatímco 6300 $ je střednědobého charakteru a 6200 $ je hodnota supportu dlouhodobého horizontu. Ze všech těchto uvedených důvodů je tato oblast poměrně komplikovaná a není snadné se z ní dostat.

Jak se za této situace daří Litecoinu?

Daily trend ………………downtrend
Weekly trend…………….downtrend

Jak můžete vidět, Litecoin klesl na predikovaný support v úrovni 52 $ a pokud nebude Bitcoin výrazně klesat pod 6300 $ v následujícím týdnu, tak si LTC svoji pozici dokáže udržet s rozpětím +/- 3 $. Každopádně platí, že Litecoin by se v případě obratu mohl dostat až k 70 – 80 $. K tomu však potřebuje, aby se BTC odpoutal a posílil alespoň k 7000 $.

Weekly svíce teď vůbec nevypadá dobře, ale zatím nám týden ještě neskončil, a proto je možné, že se situace během tohoto víkendu ještě trochu zlepší. Situace se od minulé predikce prakticky nezměnila, pouze cena LTC klesla na predikovaný support a teď tedy čekáme, jestli support začne cenu otáčet. Pokud se tak stane, bude opět záležet, jak se trh popere s úrovní 55 $ a následně musí překonat kolizní level 57 $ společně s dlouhodobou klesající TL. Na kolizní level trh zatím nedosáhl, to může být taková podpora myšlenky, že se do této oblasti ještě podíváme. Navíc myšlenku obratu v supportu podporuje pozice indikátoru Stochastic, který je v přeprodané úrovni.

Samozřejmě obrat na současném supportu je stále ve hře, ale Bitcoin nesmí padnout pod cenu 6300 $! Nezapomínejme na to, že na obou trzích panuje stále silný dlouhodobý downtrend!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....