11.01.18 Technická analýza XRP/USD – Propálený support

Share This Post

To byl sešup co říkáte, nicméně jak můžete vidět, tak Bitcoin má s cenou 6200 $ problém. Krátce sice prošel do oblasti 6000 $, ale aktuálně se pohybuje okolo ceny 6200 $.

Ač se to nezdá tak Bitcoin se na těchto rozhodujících cenách chová přesně tak, jak se od něj čeká. Dá se proto očekávat, že zítra (v pátek) se bude trh snažit částečně tento propad korigovat. Ale následující den očekávám opět návrat k oblasti 6300-6200 $, rozhodne pravděpodobně až konec týdne. To vše samozřejmě za situace, že se bude trh chovat nerozhodně, může se stát, že se zítra stejně prudce vrátí zpět k 6600 $. I když takový návrat neočekávám k faktu, že tímto propadem vznikla silná weekly, a protože je druhá polovina týdne, tak by ten návrat nebyl asi moc snadný.

Samozřejmě situaci může kdykoliv změnit třeba silný fundament nebo silná skupina obchodníků, ale po technické stránce je zatím důležitá oblast 6000-6300 $.

O důležitosti konce týdne pro Bitcoin jsem psal i včera v analýze XRP. Mimochodem trh XRP utrpěl velmi silný úder a přímo propálil support v oblasti swingového low 0.43 $, takový pohyb pravděpodobně překvapil většinu obchodníků. Nabízí se ted možnost otestovat oblast supportu 0,30-33 $, ale jak známe trhy, tak nic není tak jednoznačné jak to vypadá na první pohled.

Daily trend …………………….UPtrend
Weekly trend …………………Downtrend

Pokud na Bitcoinu zavládne nejistota a bude se cena pohybovat v oblasti 6000-6300 $, tak by XRP mohl tento časový prostor využít k návratu na překonané lo 0,43 $, nebo k otestování supportu v oblasti 0,30-33 $. Nicméně support je ještě poměrně daleko a trh by musel klesnout o dalších -10 centů. Naproti tomu návrat k low je přibližně o polovinu kratší a z technického hlediska by korekce byla přijatelnější.

Pomalý návrat k překonanému low 0,43 $ naznačuje také indikátor RSI, který se poklesem dostal do přeprodané oblasti pod RSI30.

Momentálně po takové silné reakci, která navíc překonala support je složité predikovat další vývoj. Můžeme se pouze spolehnout na silné ceny, které jsou dané a můžeme sledovat reakce trhu když se k takové úrovni trh přiblíží. Silnou oblastí je právě překonaný support 0,43 $, nebo support 0,30 $ případně hlavní support v úrovni 0,22-25 $. V případě návratu trhu k úrovni 0,43 $ by se měl trh dostat dokonce nad 0,52 aby se dalo říct, že níž už pravděpodobně nepůjdeme. Zaváhání v úrovni překonaného low 0,43 $ mohl následně nastat další pokles. Tento selhávajíci UP  by byl pouze  technický pull back. Tedy tak jako na Bitcoinu tak i u XRP, nám více o nastalé situaci napoví až konec týdne.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...