12.09.18 Technická analýza LTC/USD – Udržení pásma je klíčové!

Share This Post

Litecoin se s velkou chutí zakousl do supportu, ale večerní růst Bitcoinu začíná LTC mírně otáčet. Zatím se jedná pouze o dvě zelené H4 svíce, nicméně je potřeba se dívat na trh jako celek. Pohyb Litecoinu určuje Bitcoin a u něj to zatím vypadá, že si udrží cenu nad 6200 $ i v polovině týdne. To je poměrně pozitivní a je evidentní, že zatím má BTC s touto úrovní problém.

Pokud se udrží tento stav i zítra, tak by mohl být následující týden růstový. V první fázi zatím jen k úrovni 6500 $, ale pokud tuto úroveň zvládne, tak by se možná mohl přiblížit k hladině 6900 $. Pravděpodobně však zamíří až k 7200 $ a zde se bude opět rozhodovat co dál. Všimněte si, že korekce zatím neohrozila předchozí low. To znamená, že vyšší low dává určitou šanci, že trh nakonec otestuje 7400 $. Samozřejmě překonání této úrovně by vrátilo do popředí původní scénář, kdy se očekávalo otestování resistance 7500-7800 $

Jak jsem předeslal v předchozích analýzách, tak Bitcoin je teď v poměrně složité situaci a nebude snadné se dostat z tohoto začarovaného kruhu ven. Pokud se Bitcoin nakonec odpoutá od 6200 $ a zamíří příští týden k 6500-6900 $, tak by to mohlo Litecoinu pomoci k návratu k lokální resistanci v úrovni 60$.

Litecoin H4

Úroveň 60 $ je momentálně klíčovým faktorem v dalším vývoji. Pouze překonání této úrovně může posunout LTC k růstu až k swingovému high 70 $. To by bylo super, ale skutečně záleží, jak se zformuje situace na Bitcoinu.

Prvním pozitivním krokem bude, jestliže se Litecoin dokáže vrátit nad současný support k úrovni 53 $. Je však potřeba postupovat pomalu a opatrně, velký optimismus bych zatím ještě příliš neprojevoval. Nákupy teď moc nedoporučuji, je to sice každého věc, ale trh potřebuje nejdříve ukázat, že pod současné low 47 $, již nepůjde. Určitou míru návratu a rostoucí tendence naznačuje také RSI indikátor. Na H4 se RSI vrací z přeprodané zóny pod 30 a zároveň se na daily vytvořila RSI divergence. Počkejme si tedy, jak zavře dnešní daily. Nadarmo se neříká, že ráno moudřejší večera.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...