12.09.18 Technická analýza LTC/USD – Udržení pásma je klíčové!

Share This Post

Litecoin se s velkou chutí zakousl do supportu, ale večerní růst Bitcoinu začíná LTC mírně otáčet. Zatím se jedná pouze o dvě zelené H4 svíce, nicméně je potřeba se dívat na trh jako celek. Pohyb Litecoinu určuje Bitcoin a u něj to zatím vypadá, že si udrží cenu nad 6200 $ i v polovině týdne. To je poměrně pozitivní a je evidentní, že zatím má BTC s touto úrovní problém.

Pokud se udrží tento stav i zítra, tak by mohl být následující týden růstový. V první fázi zatím jen k úrovni 6500 $, ale pokud tuto úroveň zvládne, tak by se možná mohl přiblížit k hladině 6900 $. Pravděpodobně však zamíří až k 7200 $ a zde se bude opět rozhodovat co dál. Všimněte si, že korekce zatím neohrozila předchozí low. To znamená, že vyšší low dává určitou šanci, že trh nakonec otestuje 7400 $. Samozřejmě překonání této úrovně by vrátilo do popředí původní scénář, kdy se očekávalo otestování resistance 7500-7800 $

Jak jsem předeslal v předchozích analýzách, tak Bitcoin je teď v poměrně složité situaci a nebude snadné se dostat z tohoto začarovaného kruhu ven. Pokud se Bitcoin nakonec odpoutá od 6200 $ a zamíří příští týden k 6500-6900 $, tak by to mohlo Litecoinu pomoci k návratu k lokální resistanci v úrovni 60$.

Litecoin H4

Úroveň 60 $ je momentálně klíčovým faktorem v dalším vývoji. Pouze překonání této úrovně může posunout LTC k růstu až k swingovému high 70 $. To by bylo super, ale skutečně záleží, jak se zformuje situace na Bitcoinu.

Prvním pozitivním krokem bude, jestliže se Litecoin dokáže vrátit nad současný support k úrovni 53 $. Je však potřeba postupovat pomalu a opatrně, velký optimismus bych zatím ještě příliš neprojevoval. Nákupy teď moc nedoporučuji, je to sice každého věc, ale trh potřebuje nejdříve ukázat, že pod současné low 47 $, již nepůjde. Určitou míru návratu a rostoucí tendence naznačuje také RSI indikátor. Na H4 se RSI vrací z přeprodané zóny pod 30 a zároveň se na daily vytvořila RSI divergence. Počkejme si tedy, jak zavře dnešní daily. Nadarmo se neříká, že ráno moudřejší večera.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....