13.03.18 Technická analýza BTC/USD – Není proč spěchat, od IX..

19
2282
analyza cas hodiny

Namísto toho, aby se už konečně kurz doslova rozmlátil o dno, se stále najdou hrdinové, kteří budou pumpovat cenu do krátkodobých skalpů a obírat nic netušící retail. Ale víme, trh má své zákonitosti, a proto nehledě na přání retailu, navzdory kapitálu velryb, si tak jako tak vykreslí to, co tam vykresleno být má..

Situace na grafu 6H Bitfinex

Trh má stále své, řekl bych až panické, rostoucí tendence. Ovšem na výsledku to nic nezmění. Kurz v tuto chvíli zatím proráží hladinu supportu 9000 $, ale stále mu v cestě dolu stojí několik support úrovní v podobě TL (Trend Line). I když může v následujících hodinách stále postupovat ve stranovém pohybu, výsledek bude takový, že se to překlopí dolu. Stále v chybí nějaký zásadní obratový pattern, který by růst potvrdil.. Restest LOW korekce (cca 6000 $ ) je stále pravděpodobnější, i když se několik jedinců stále snaží vyvolat dojem, že už půjdeme UP..

Situace na grafu 1H Bitfinex

Krátkodobá situace na gafu 1H nám ukazuje, co vše trh musí překonat, aby nám byl konečně přiblížen následující vývoj. Ukazuje nám to také, že zcela evidentní průraz rezistence nic neznamená..

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (použijte zvonek v levém dolním rohu obrazovky) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak dopadl včerejší nákupní signál..??

Včera, ale v podstatě již předevčírem, jsem vám představil jeden ze signálů k nákupu. Dopadlo to tak, že většině obchod „vylítl“ na posunutém SL (Stop Loss) na ceně 9600 $. Někteří prozřetelně stihli vyskočit i na ceně 9800 $ a ti méně šťastní na BE (Break Even). Kurz nedokázal dosáhnout ani na zmiňovanou S/R úroveň v podobě MA200 a zastavil se na ceně cca 9900 $.. Každopádně, lze to pokládat za úspěšný signál, ačkoliv s malým ziskem, ale rozhodně ne se ztrátou..


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Pokud chcete být u toho, být připraveni, naučit se vyhledávat signály v praxi, můžete využít placený kanál IXtranding Akademie. Jsme netradiční metoda a měsíc u nás Vám dá více, nežli dva roky samostudia. Nejsme placený signál. My Vás učíme být samostatní a na signály reagovat.

19 COMMENTS

 1. Nějaký konkrétní hrdina ? Vždyt ten váš včerejší malý skalp byl přesně ono krátké hrdinství proti trendu . Včera signál a dnes podobné malé obchody odsuzujete ? Prominte nerozumím tomu dnes je to špatně a včera to nebylo ? Vždyt vám to také nevyšlo a navíc signál byl uplně zpožděný protože momentum vám uteklo o 2 hodiny . To není kritika ale chtěl bych to vysvětlit . Proč jste dal včera signál když dnes mluvíte o tom že takové obchody jsou o ničem ? Díky předem za vaší odpoved

  • Nemyslím, že jsem někde psal o tom, že by to bylo špatně.. Jen jsem vyjádřil doměnku, že by bylo vhodné to už nechat konečně spadnout a nechat trh konsolidovat.. Ani nemám pocit, že bych odsoudil malý skalp obchod.. Včera nákupní signál byl jen možnost nastoupit do původního signálu a pokud dobře koukám, nástup byl před zmiňovanou „pumpou..“

   Osobně bych to nezobchodoval.. ale mám pod svým vedením několik lidí, kteří si něco zobchodovat chtějí. Ať je to kvůli tomu, že nemají trpělivost, nebo protože prostě chtějí nějaký adrenalín..

   Proti trendové obchody vskutku nepodporuju, na druhou stranu, s každou korekcí je zde možnost na vychytání dna, kdyby došlo ke změně nálady.. Proto při těchto krátkodobých obchodech lpim na SL a ochraně proti ztrátám.. protože počítám s nečekaným obratem a návratu do trendu..

   Ale jistě uznáte, že „profi“ obchodníci skutečně neskalpují..

 2. To já s vámi souhlasím a nejsem zastánce skalpů , pouze jsem zmatený.
  ,,stále se najdou hrdinové, kteří budou pumpovat cenu do krátkodobých skalpů a obírat nic netušící retail ,,
  Pokud někomu dám signál tak jsem přesně ten hrdina z této věty protože signálem ženu lidi do rizika proti trendu a to byl přesně včerejší obchod. Proto si celkem protiřečíte . Ale to neznamená že jsem proti vám zaujatý , nejsem jen jsem si říkal že to nemá logiku ,, včera jo dnes ne ,, ale pořád proti trendu. Víte pokud jsem profi obchodník tak se přece chovám zodpovědně a nedoporučím ani svým čtenářům skalp. Víte moji čtenáři já bych do toho nešel protože to je riziko ale vy můžete skočit když budete chtít . Tak se nezlobte že jsem se trochu rozohnil ale prostě tohle mi nedávalo smysl . Prostě červená je pořád červená a nebude zítra zelená . Přeju hodně štěstí

  • Ale to včera nebylo signál pro čtenáře k nákupu.. Byla to pouze ukázka toho, co se ráno odehrálo na mým osobním kanále, (je to tam psané, že je to ukázka..) kde prostě jedeme live.. Přesně to, co říkáte se tam děje.. Oni ví, že bych do toho nešel.. ale pokud chtějí, je tu možnost krátkodobého obchodu.. Někteří to využili, jiní ne.. To už je na nich.. ale pokud to chtějí využít, znají rizika.. Já v tom své lidi nenechávám.. Jsem s nima stále na trhu..

   Ze skušeností, které mají, tak věřte, že jsem hodně zodpovědný a hodně opatrný.. jistě by Vám to potvrdili..

   Já jinak odmítám dávat signály na web.. to by Vám zase potvrdilo vedení KM.. Je to skutečně neefektivní.. Lze třeba do určitého horizontu doporučit nějakou hladinu pro nákup.. ale do té doby se může spousty věcí změnit.. Proto nerad cokoliv předem..

   Jinak se na Vás nezlobím ani nic podobného.. Já tím hrdinou myslel nějakou tu velrybku..

 3. nechapem, budme radi za každu kvalitnu analýzu ktoru môžeme prečitať a nerozumiem prečo tu niekto ide pindať take komentáre. Každy sa musi rozhodnuť sam ako minie svoje peniaze. Niekto nahadže do automatu a niekto skuša proti trendu. Ttoto je magazin a nie plateny trading.

 4. Martin Jandera dovolím si s vámi nesouhlasit. Včera se opravdu jednalo o signál tzv pokračování krátkodobého UP trendu kde se dalo obchodovat. Ovšem dnes je to pouze o pumpování.
  I když ty zelené svíce vypadají stejně tak rozdíl včera a dnes tam je veliký.

   • Zde to IX popsal. 11.03. 13:15 TA Signál BTC/USD – Reakce na aktuální stav, od IX..
    Došlo k odrazu směrem UP a následoval krátkodobý UP až k 9900.
    Možná jsem se se špatně vyjádřil „krátkodobý UP trend“, ale myslím že tu řešíme přece úplně něco jiného a to vaše chybné rozpoznání včerejšího signálu a dnešní pumy.

   • Předchází jim úplně jiná situace. Vyhodnocení BUY/SELL záleží na mnoha faktorech než jen jedna max. tři svíce. Někdy i deset svící nestačí ke vstupu do obchodu.

    Ale to asi není na debatu v komentářích. Davler

 5. Pravda pravda to nebylo včera ale předevčírem 11.3.TA signál BTC/USD ale signál k nákupu to byl . Omlouvám se že jsem si popletl včera s předvčírem

  • Tím lépe.. říkáte, že jsem tam propásl momentum.. a já tomu ale říkám právě ta zodpovědnost.. Protože to momentum, o kterém mluvíte, bylo stále v rámci vzniklého trojúhelníku.. V rámci analýzy téhož dne (11.3.) jsem o té situaci mluvil, že je možnost, že trh se v rámci toho trojúhelníku bude pohybovat.. Proto nástup do obchodu přišel až s potvrzeným průrazem nad úrovně rezistence.. A nevím jak kdo.. ale já to považuju za zcela v pořádku.. Než jsem ovšem vydal signál na web.. byla cena již o 250 usd jinde..

   Vázně nenaskakuju do obchodu jen proto, že se rychle pohne svíce..

   • Nechme to být já to chápu že se snažíte obhájit své rozhodnutí , dělám to také tak když mě někdo upozorní na chybu .

    • No chyby si nejsem vědom jiné než té, že jste nepochopil, že tím „hrdinové“ myslím whales, které bezduchým způsobem manipulují trh.. Takže by bylo dobré, kdybyste mi chybu nepodsunoval..

     Byl bych schopen ji přijmout, kdyby někdo o kom vím z mého okolí prodělal.. to se ale nestalo.. Já se rozhodně neobhajuju, jen se Vám snažím vysvětlit, že se do té věci navážíte zbytečně pro své vlastní nepochopení…

    • Pan Jandera nechapem, ze mate potrebu za kazdu cenu hladat chybu tam kde nie je. Mylit sa je ludske, nikto nie je na 100%, aj top trader sa moze seknut ale v tomto pripade k ziadnej ani nedoslo. Nie, ze by ste bol rad, ze si niekto vobec da tu namahu a napise svoj postoj k trhu.

    • Pane Jandero.. prosím vás mluvíte o chybě. Prosím vás najděte si definici slova chyba a pak až budete vědět co to slovo znamená můžete o ní také mluvit. Pokud vím a že opravdu vím o žádnou chybu se nejedná. Vše co tu napsal IX o trhu je správné. Proč omezovat fanoušky kryptomagazinu i o krátkodobé obchody? Protože vy v tom vydíte chybu? No tak prosím vás. Nepřijde vám to hloupé? Pokud nechcete a nemáte rád krátké obchody taje je nekritizujte stačí když se jim v tichosti zasmejete a mohl jste si toto celé odpustit. Ano znám lidi co mají stejnou povahu jako Vy. Výbušný Perfekcionista. Ona to není špatná povaha ale obcas opravdu dokaze byt nevkusná. Vyzkoušejte si obchodování live na IX trading btc. A třeba to pochopíte i z druhe stránky věci.. s poklonou a pozdravem Majk.. PS: dont stress

 6. „… Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (použijte zvonek v levém dolním rohu obrazovky) …“

  Asi mi nieco uniklo, prosim aku stranku mate na mysli? Dik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here