13.05.19 Index strachu a chamtivosti ako spoľahlivý indikátor? II. časť

Share This Post

Druhá časť tejto krátkej rubriky bude o niečo zaujímavejšia pretože sa pozrieme na koreláciu medzi Fear and Greed indexom a grafom Bitcoinu!

Na začiatok sa poďme pozrieť na grafy. Už z letmého pohľadu môžeme vidieť, že v časoch kedy sme boli chamtiví nastal pokles ceny na Bitcoin a naopak. V čase kedy index vykazoval hodnoty strachu sme väčšinou boli na dne a Bitcoin sa následne zvykol odraziť smerom hore. Poďme si ukázať niekoľko míľnikov, ktoré to dokonale ukazujú.

Míľniky

16-17.02.2018 – Chamtivosť = hodnota 63 = Bitcoin dump
01.04.2018 – Extrémny strach = hodnota 11= Bitcoin pump
05.05.2018 – Chamtivosť = hodnota 67 = Bitcoin dump
27.06.2018 – Extrémny strach = hodnota 11 = Bitcoin pump
25.07.2018 – Chamtivosť = hodnota 54 = Bitcoin dump

Podobným štýlom by som mohol pokračovať ďalej. Ukážok je naozaj niekoľko.

Zhrnutie

Fear and Greed index slúži pre mňa ako zaujímavý doplnok mojej celkovej analýzy a celkového pohľadu na trh. Už to dávno nie je len o tom urobiť analýzy Bitcoinu. Kryptomenový trh ide dopredu a čím ďalej, tým viac potrebujeme širšie spektrum informácií, ktoré nám dajú lepší pohľad na trh. Pri mojej analýze Bitcoinu (a celkovo trhu) vždy analyzujem samotné grafy na Bitfinexe, CME Futures, Bitstamp. Potom prejdem na longy vs shorty, dominanciu Bitcoinu, celkovú kapitalizáciu krypto trhu a nakoniec Fear and Greed index. Väčšinou tieto puzzle do seba krásne zapadajú a fungujú vo vzájomnej korelácii. Momentálna hodnota vyššie uvedeného indexu je na ATH na hodnote 78 a to značí extrémnu chamtivosť. Dávajte si teda pozor a nebuďte extrémne chamtivý. Štatisticky je takmer nemožné chytiť úplný TOP/bottom, tak to zbytočne nehroťme.

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

Related Posts

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...

Bitcoin se snaží prorazit hranici 85 000 dolarů

Cena bitcoinu 17. března opět neuspěla ve snaze překonat...

Generální ředitel Binance znovu popírá jednání o Trumpově rodinné dohodě

Richard Teng, generální ředitel Binance, popřel spekulace o tom,...