14.04.18 Technická analýza LTC/USD – Litecoin step by step

Share This Post

Máte koupený Litecoin? Potom vás možná bude zajímat, zda je současný růst stabilní, nebo zda opět nastane pokles. Je pravda, že v posledních hodinách LTC zažívá mírný růst, ale nesmíme zapomínat, že stále konsolidujeme v úzkém pásmu, navíc uvnitř silné weekly svíce a navíc v trendovém kanálu. Proto se při své analýze trhu a zvažování nákupu tohoto coinu nesmíme dívat pouze na hodinový graf. Nezapomínejte na to, že růst Litecoinu táhne pravděpodobně pouze pozitivní nálada na Bitcoinu a technicky na tom zatím není moc dobře.

Stále přetrvává silný Downtrend

Nicméně, pokud by růst Bitcoinu přetrval, mohlo by to ovlivnit růst většiny altcoinů včetně našeho LTC. Podívejte se ale, kolik faktorů stojí proti možnému růstu.

Co může bránit v dalším pohybu nahoru?

Podívejme se na weekly TF (timeframe). Vidíme, že svíce 13. týdne je skutečně velice silná a tvoří určitý range (109.38 – 161.03 $), který bude těžké překonat. Navíc, minulý týden byl sice pozitivní, ale vůbec ne silný.

V tomto případě tvoří hladina 109.38 $ support, který je provázaný s dlouhodobou trend line (modrá) a cena 161.03 $ je resistanci. Jak jistě víte pod supportem se stále nachází nedokončený GAP z nižšího TF který by pravděpodobně byl vyplněn, pokud by na Bitcoinu nevznikla bullish nálada.

Litecoin Daily

Trh se také nachází v trendovém kanálu, který je dobře patrný na daily grafu a pokud by hodnota LTC dokázala vystoupat k high výše popsané weekly svíce (161.03 $), bude se trh nacházet nad horním okrajem trendového kanálu. Trendový kanál (oranž) sleduje spousta retailových obchodníků stejně bedlivě, jako sledují různé trend line a většinou na tyto body v trhu reagují nákupem nebo prodejem.

Pokud by cena opustila trendový kanál, bylo by to sice vnímáno pozitivně, ale nesmíme zapomínat na zmiňované weekly high 161.03 $, které je strategicky velmi exponovanou cenou. Toto high může trh opět vrátit zpět k bearish náladě, musíme tedy být obezřetní a dát si pozor na předčasnou euforii.

Emoce při obchodování jsou velice nebezpečné. Koukněte se na čtyři, ktoré jsou obzvlášť zrádné.

V případě, že trh otestuje weekly high na 161.03 $ a nedokáže ho překonat, Nastane pravděpodobně opět pokles a bude hodně záležet na tom, jestli při návratu dosáhneme až k supportu. V supportu se nachází dlouhodobá trend line a nebude snadné v této oblasti rozeznat situaci

Litecoin H4

Jaké jsou šance dalšího posilování?

Graf H4 nám již detailněji ukazuje, že dostat cenu k weekly high 161.03 $ nebude jednoduché a pokud by k takovému růstu došlo, bude to pravděpodobně vnímáno jako falešné proražení trendového kanálu a většina obchodníků může dospět k názoru, že další růst je z oblasti sci-fi . Nicméně, nepředbíhejme událostem a počkejme si, až k takové situaci skutečně dojde a pak jí opět zhodnotíme a připravíme pro vás novou analýzu.

Teď se tedy budeme soustředit, zda cena překoná první překážku – hladinu 137 $ – která bude takovou vstupní bránou k dalšímu možnému posilování bullish nálady. Podívejte se, jak vypadá situace na hodinovém grafu, na kterém nejsme schopni vůbec odhadnout celkovou situaci!

Litecoin H1

Další růst a případné nákupy LTC jsou sice za určitých podmínek možné, nicméně nezapomínejte na to, že trh je stále v silném downtrendu a proto každý pohyb UP se může velice rychle změnit a prudce se vrátit proti vaší pozici. Nováčkům bych krátkodobé obchody nedoporučil vůbec!

Také zapomeňte na to, že Litecoin bude do konce měsíce na 400-500 $, jak jsem četl v několika skupinách na facebooku. Uvědomte si, že takové výkřiky snadno vaše mysl příjme jako dogma. Tato myšlenka je velice lákavá, no také velmi nebezpečná.

Zatím nikdo nemůže s určitostí říci, že to tak bude. Ano, není vyloučeno že cena jednou takové hodnoty dosáhne. Litecoin je velmi perspektivní projekt, ale pokud nezasáhne nějaká pump-&-dump skupina, tak přirozenou cestou je dosažení ceny v tak krátkém čase skoro vyloučeno a pouze pokud trh překoná silnou weekly svíci z 13 týdne můžeme uvažovat nad tím, že cena vyroste například k psychologické hodnotě 200 $.

Přejeme Vám pěkný a ničím nerušený víkend  🙂


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...