Ahojte traderi. Dnes som si pre vás pripravil analýzu akcií spoločnosti IBM. Prechádzal som si akciové trhy a hľadal som inšpiráciu, o čom by som mohol dnes napísať. Nakoniec som vyhovel želaniu redakcie a preto sa pozrieme na IBM.
Iná štruktúra grafu
Musím sa priznať, že dnes vidím graf IBM úplne prvý krát a prekvapuje ma jeho štruktúra. Momentálne sa akciový graf nachádza vo fáze rastu a technologické firmy sa predbiehajú v tom, ktorá spraví väčší rast. Indexy ako S&P 500 a Dow Jones sú na svojich historických maximách. Rovnako to platí aj pre gigantov ako Apple či Amazon. Väčšina akcií je teda na svojich maximách, alebo sa ku nim veľmi rýchlo blíži.
To však nie je prípad spoločnosti IBM. Na týždennom grafe môžeme vidieť už niekoľkotýždňový downtrend, ktorý podľa mňa ešte ani z ďaleka nieje na konci. Štruktúra na týždennom grafe je teda silno bearish. POC čiže „point of control“ sa nachádza na úrovni 83 dolárov. Point of control je hladina, na ktorej sa v minulosti uskutočnilo najviac nákupov a predaj. V prípade IBM sa teda najviac nakupovali a predávali akcie na hladine 83 dolárov. Táto hodnota pôsobí ako magnet a grafy sa ku nej zvyknú často vracať.
Keď som si rozobral celý graf na základe Elliott Wave analýzy, tak mi taktiež vyšiel podobný target. Momentálne sa teda nachádzame vo vlne C. Keď si natiahnem fibonacci extension, tak target pre vlnu C býva minimálne 0.786, avšak väčšinou 1. Danú oblasť som na grafe vyznačil modrým trojuholníkom. Hodnota 1 vychádza taktiež na úroveň zhruba 84 dolárov, takže na danej hladine sa nám stretáva hneď niekoľko ukazovateľov.
Denný graf
Po týždňovom grafe, ktorý nám jasne signalizuje ďalší pokles sa môžeme pozrieť na denný, avšak ani tu to nevyzerá ružovo. Momentálne sme sa odrazili od hornej trendovej čiary, ktorá pôsobí ako rezistencia. Modrým obdĺžnikom som vyznačil najbližší support. Aby sa niečo na tomto grafe zmenilo, museli by sme najprv preraziť silnú rezistenciu smerom nahor v podobe zelenej trendovej čiary. To by mohlo znamenať prvotný impulz. Avšak ako týždňový, tak aj denný graf pre IBM neveští nič dobré.
Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.
NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad krytomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.
Klikni na : https://nexaltic.com/
Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:
Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.
Ako použiť túto analýzu ?
Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.
Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.
Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.
Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.
Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.