15.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Brnkanie na nervy

Share This Post

Po včerajšom Dump and Pump som jednoducho vypol laptop a povedal si, že nemá zmysel čokoľvek v tejto chvíli analyzovať. To čo sa na trhu deje nemá z hľadiska technickej analýzy zmysel. A či už je na príčine toľko omieľaný Consensus alebo manipulácie obchodníkov, ktorí dokážu bez väčších problémov pohnúť trhom, je v podstate úplne jedno.

Takže dnes iba krátka sumarizácia toho čo sa udialo a označenie kľúčových supportov a rezistencií, ktorých prelomenie by mohlo vyvolať ďalší väčší rast alebo naopak pád.

Včera trh po prudkom páde konsolidoval vo formácii vlajka a mierne rástol. V normálnom trhu, by takto sformovaná vlajka bola signálom pre pokračovanie Downtrendu. To sa po prelomení formácie aj stalo a trh začal prudko oslabovať. No cestou narazil na silný dlhodobý support 690$, kde sa v zápätí cena otočila a vystrelila UP ako raketa. Ešte lepšie to je vidieť na štvorhodinovom grafe, kde rozdiel medzi LOW a HIGH tejto sviece je takmer 50$, pričom rozdiel medzi OPEN a CLOSE je len cca 20$. Po tomto DUMP and PUMP trh pokračoval v konsolidácii.

Takže sme tam kde v nedeľu. Avšak aj napriek týmto nepredvídaným pohybom nám trh postavením sviečok niečo naznačil. Potvrdil sa dlhodobý support 690$ a zároveň si trh vytvoril lokálnu rezistenciu a tou je 734$. Ak sa pozriete na hodinový graf, bude o dve tri doláre vyššie, ale v konečnom dôsledku vieme, že v týchto miestach sa nachádza lokálna rezistencia, na ktorej prekonanie trh stále nenašiel dostatok síl. Taktiež sa nám na grafe potvrdil lokálny Uptrend, ktorého sa trh zatiaľ drží.

4H graf Bitstamp:

ETHUSD150518h4

Takže ak 4H alebo 6H svieca zavrie nad rezistenciou 734$, bude to signál k rastu. Ak uzavrie pod silným supportom 690$, pôjdeme Down. No treba mať na zreteli, že približne na úrovni 680$ sa nám momentálne nachádza kĺzavý priemer MA200 z denného grafu a ten nám tak tvorí ďalší, veľmi silný support.

A prečo dnes práve 4H alebo 6H? Pretože na hodinovom grafe sa v týchto dňoch dejú zvláštne veci a ak to chceme odfiltrovať, je nevyhnutné prejsť na vyšší timeframe.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....