15.06.18 Technická analýza BTC/USD – Otestujeme na chvilku vyšší úrovně?

Share This Post

Bitcoin včera překvapivě otočil a vytvořil silnou daily svíci. Dnes na to trh reaguje korekcí, ale jak můžete vidět, korekce není nijak dramatická. Mohlo by to znamenat, že zítra by mohl tento růst pokračovat přes 6600 $ až k hodnotě resistance 6800 $. Momentálně se Bitcoin obchoduje za 6 531 $, což je oslabení o (-2,27%) za posledních 24 hodin.

Daily trend ……………………Downtrend
Weekly trend ………………..Downtred
Volume (24h)………………4 014 760 000 $ / 615 293 BTC

Situace se může změnit každou hodinu a tak nebudu dělat žádný dlouhodobý náhled, ale pouze TF-H1. Úrovní odporu je teď 6640 $. Trh si za posledních 26h vytvořil na TF-H1 trendový kanál a situace připomíná řízený a velmi opatrný sestup na nižší úroveň, ze které vznikne pravděpodobně další UP.

Bitcoin – H1

Tento pohyb se musí dostat nad S/R úroveň 6640 $, zatím to je úroveň odporu, ale jejím překonáním dá trh (nám obchodníkům) znamení, že chceme v růstu ještě pokračovat. Pokud však nedokáže pohyb tuto úroveň překonat, tak bude pravděpodobně následovat návrat k oblasti 6400 $.

Kam až může tento UP dosáhnout?

Vše bude záležet na překonání úrovně 6640 $. To bude první krok k dalšímu pokračování růstu. Pokud se to podaří a trh skutečně tuto úroveň 6640$ překoná, tak může nastat situace, kdy bude trh chvilku konsolidovat. Druhou variantou je, že trh překoná úroveň 6640 $ a bude pokračovat v růstu. V takovém případě můžeme očekávat technickou korekci tz. throwback – tedy korekci zpět k 6640 $. Obě varianty jsou pozitivní podporou případného růstu, pokud trh nebude mít tendenci vrátit se pod 6640 $.

Pokud si tedy zachováme myšlenku pozitivního, i když pravděpodobně krátkodobého růstu, tak po překonání 6640 $ je další technickou překážkou až úroveň 7200 $. Čistě teoreticky se pohybujeme v symetrickém trojúhelníku a proražení směrem UP bude pozitivním signálem a nadějí, že by 6640 $ nemusel být problém. Zmíněný trendový kanál se nachází uvnitř tohoto trojúhelníku. Tento trojúhelník zatím neberu jako ukončenou formaci, neboť jeho spodní hrana se stále usazuje. Zato trendový kanál je již zformovaný a má podobnou vypovídající hodnotu jako formace trojúhelníku. Jistou podporu nám může dát indikátor RSI, který na H1 vytváří divergenci, která může předznamenat krátkodobou změnu směru.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...