15.06.18 Technická analýza XLM/BTC – Prozatím žádný důvod k růstu

Share This Post

Dnes to vypadá, jako by trh nevěděl, zda ten včerejší UP nebyla jen náhoda. Především je potřeba počkat,  jak bude vypadat dnešní daily svíce. Pak teprve můžeme začít dělat závěry o tom, že včerejší UP na Bitcoinu byla náhoda. Je pravda, že trh trochu koriguje ten včerejší růst, ale to je po technické stránce naprosto normální věc. Zvláště pokud přihlédneme k faktu, že vzniklo nové low. Nejdůležitější bude reakce, až dosáhne trh BTC úrovně 6800-6900 $. Pokud by trh tento level překonal, tak se můžeme možná dočkat i dalšího růstu. Bude ovšem také záležet na tom,  jak se nakonec zformuje weekly svíce. Každopádně weekly a daily trendy BTC jsou silně down, což znamená, že pohyb UP bude velmi komplikovaný, pokud tedy nepřijde silná UP reakce podobná té z 12 dubna.

Dlouho jsem se nepodíval na XLM. Tento trh 6 týdnů klesá, a i když by se mohlo zdát, že tento týden vládne spíše optimismus, tak nesmíme zapomínat na to, že týden ještě neskončil a daily naráží na dlouhodobou trend line.

Daily trend…………………….Downtrend
weekly trend …………………UPtrend
Volume (24h)…………………39 907 800 $/6 070 BTC

Trh by mohl po odrazu od trend line klesnout do oblasti silné support úrovně 0.00003200 BTC. Shodou okolností je to high poslední negativní weekly svíce z 12 března, která se zformovala před tím, než trh začal opět růst. Indikátor RSI je právě před hodnotou RSI50 a trh zároveň před dlouhodobou trend line. Nabízí se tedy selhání obou faktorů ve stejný okamžik. Současný pohyb k trend line je proti downtrendu, a proto není dobré mít velká očekávání ve smyslu, že by snad mohl vzniknout pohyb překonávající trend line a resistanci zároveň. Zatím je pravděpodobnější selhání na současné ceně a následný propad k úrovni 0.00003200 BTC.

XLM/BTC -Daily
XLM/BTC – H6

Pokud by na této důležité ceně 0.00003200 BTC nevznikla reakce a trh by i nadále oslaboval, tak může toto oslabování pokračovat až do oblasti silného supportu, který se nachází v úrovni 0.00002589 BTC. Odrazem od weekly úrovně by sice mohla vzniknout reakce, která může cenu posunout zpět až k resistanci 0.00003778 BTC, ale teprve až překonání resistance by mohlo naznačit, že dostat cenu níže bude pro medvědy přece jen problematické.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...