15.06.18 Technická analýza ETH/USD – Sila fundamentu

Share This Post

40$ k dobru behom jednej hodiny a potom ďalších 20$ v následujúcich dvoch hodinách? Prudký rast bez toho, aby sa hýbal Bitcoin? Prerazenie kľúčovej rezistencie s objemami aké sme tu nemali už celé týždne? Toto nie je normálne správanie trhu. Čo sa vlastne stalo?

Hodinový graf Bitstamp:

15618ETHUSD1H

Včera som písal, že sa mi to celé nepozdáva a že je vo vzduchu cítiť nejakú kulehu. A hľa! Na Ethereu sa rozbehla pumpa, aká tu nebola už zopár týždňov. A odpoveď na otázku, čo sa vlastne deje nenechala na seba dlho čakať. Za včerajším rastom Etherea stal fundament a to nie hocijaký. Riaditeľ americkej komisie pre cenné papiere SEC, ktorá rozhodovala či Ethereum je alebo nieje cenný papier a hrozila tak tejto kryptomene obrovskými sankciami, sa vyjadril následovne:

„Na základe môjho chápania súčasného stavu Etherea, siete Ethereum a jej decentralizovanej štruktúry, súčasné kúpy a predaje ETH nie sú transakcie s cennými papiermi.“

Táto správa bola ako živá voda a to nie len pre Ehtereum, ale celý kryptotrh. Asi prvykrát v histórii fundament na altcoine pohol dokonca aj Bitcoinom. No eufória z dobrých správ pomaličky opadá a s ňou sa aj cena začína vracať na úrovne, kde by sa v týchto chvíľach pravdepodobne nachádzala nebyť fundamentu.

Je ťažké v týchto chvíľach predvídať smerovanie trhu, no pokúsim sa o to. Pozrime sa na Bitcoin. Tam je situácia taká, že na dennom grafe síce vznikla formácia Engulfing, no na druhú stranu, trh je absolútne bez objemov a cena klesla pod hranicu 6600$ a chýba jej už iba kúsok k 6500. Takže asi nikto nevie čo bude ďalej.

Na Ethereu je situácia o čosi prehľadnejšia. Cena klesá a máme pred sebou skoro polovicu dňa. Kľudne sa môže stať, že trh ešte v priebehu dneška všetky zisky zo včera zmaže a bude pokračovať na ceste k Uptrend Line. Pre mňa je to v týchto chvíľach asi najpravdepodobnejší scénar. Šanca na návrat nad 500$ je, aspoň podľa mňa, pre dnešok minimálna. Ale vieme z diania posledných týždňov, že v krypte sa na pravdepodobnosť príliš nehraje.

Denný graf Bitstamp:

15618ETHUSD1D

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....