15.07.18 Technická analýza BTC/USD – Můj osobní pohled na Bitcoin/H3

Share This Post

Můj pohled na současný růst Bitcoinu je dlouho známý. Většina našich čtenářů už ví, že pracuji převážně s cenovým grafem a reakcí na jeho důležitých úrovních. Ve střednědobém horizontu preferuji návrat k hlavní úrovni 7200 $, která rozhodne o dalším střednědobém vývoji, neboť selhání v úrovni 7200 $ pravděpodobně rozjede další výprodej pod 6000 $, který se může zastavit až v oblasti 4000 $.

Samozřejmě cesta k úrovni 7200 $ nebude procházkou růžovým sadem, pravděpodobně bude docházet ke korekcím, vracejícím cenu vždy zpět na překonané reakční úrovně. Těmto korekcím bych se nedivil, neboť jsou součástí běžného vývoje. Problém je v tom, že Bitcoin je stále v silném downtrendu a každý takový návrat je pohybem do trendu a jako takový není korekcí, naopak korekční je pohyb UP.

Kde jsou tedy překážky současného růstu?

Největší překážkou je resistance 6375 $, kterou trh právě testuje. Pokud zde vznikne pouze malá reakce, tak se v následujících hodinách trh pokusí o nový průnik. Celkově resistancí začíná komplikované pásmo, které by mohlo brzdit UP takovým způsobem, že to bude vypadat jako konsolidace.

Bitcoin – H3

Nad resistancí se nacházejí další dvě úrovně (6434 $ a 6540$) a jeden Key level 6484 $. Přičemž každá tato úroveň může spustit návrat pod resistanci. Dokonce ani překonání Key level 6484 $ ještě nemusí znamenat podporu dalšímu růstu, jak tomu bývá v jiných případech. Důvod je prostý, 6540 $ tvoří Moving Averange 30 a tento klouzavý průměr může značně zkomplikovat další UP.

Dobrý signál a potvrzení UP by bylo, kdyby MA30 vytvořil pouze drobný pokles k úrovni Key level 6484 $. Takový pohyb s následným odrazem by byl potvrzením toho, že UP bude pravděpodobně pokračovat minimálně k úrovni 6820 $ a zde podle reakce uvidíme, jaky bude další vývoj Bitcoinu. Na této úrovni může přijít silná reakce a návrat k předchozí resistanci.

To, co jsem právě popsal, nemusí proběhnout přesně v tomto pořadí, ale reakční úrovně jsou platné a pravidlo je takové, že překonání úrovně vyvolá pravděpodobně postup k další úrovni. Selhání na těchto úrovních pravděpodobně vrátí cenu vždy zpět k opěrnému bodu, v tomto případě o úroveň níže, nebo přímo k resistanci, resp. v té době již k supportu.

Oblast od S/R úrovně až k MA30 je tzv. komplikovanou zónou, která může úplně zastavit UP a v lepším případě se může nad S/R vytvořit jen konsolidace.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....