15.07.2018 Večerný update vývoja altcoinov – Nový pohľad na alty!

Share This Post

Dnes sme mohli spozorvať na trhu altcoinov mierny rast. Viacero kryptomien sa však dostáva pod tlak a zároveň sa nachádza na dôležitých cenových úrovniach, ktoré v najbližších hodinách rozhodnú o ich blízkej budúcnosti. Treba však mať na pozore hlavnú kryptomenu BTC, podľa ktorej sa riadi väčšina altcoinov.

Analýzu Bitcoinu si môžete prečítať tu. IXO predikuje prudký pohyb! Technická analýza v tomto prípade naozaj pekne pasuje.

ADA/BTC

Predchádzajúcu pumpu spôsobil fundament, ktorý sme komentovali v predchádzajúcej analýze altcoinov. Na grafe sme si zakreslili krátkodobú trendline, ktorú potrebujeme preraziť, aby mohol nasledovať ďalší rast. Pozitívum je, že sa kupujúcim podarilo dostať nad 100 EMA. Cena však testuje túto úroveň, rovnako ako aj trendline. Asi najväčšie prekážky v raste sú silné rezistencie na úrovniach 2300-2400 Satoshi. Potrebovali by sme podobnú pumpu s veľkým volume ako nedávno, aby sme mohli prekonať trendline a zároveň kľúčové rezistencie.

Na druhej strane pokiaľ 100 EMA nevydrží testovanie, pravdepodobne by sme sa vrátili k supportovej zóne 1930-2030 Satoshi. Táto cenová úroveň z minulosti sa preukázala ako dostatočne silná, no jej prerazenie by zapríčinilo strmý pád až na úroveň 1700 Satoshi. Stoch RSI nám ukazuje, že sa nachádzame v OVERBOUGHT zóne a MACD Histogram nám ukazuje, že bulls začínajú strácať silu.

ada_15_07

IOTA/BTC

Z dlhodobého hľadiska sa nám vytvorila formácia Falling wedge (Klesajúci klin). Tá signalizuje obrat na trhu, takže hovoríme o býčom signále. Otázka je, kedy? Je tu nejaká pravdepodobnosť, že trh môže preraziť uptrendovú hranicu klina o pár hodín. Z veľmi krátkodobého hľadiska sme si nakreslili trendline, ktorú trh zatiaľ rešpektuje. Pokiaľ by ju nakupujúci udržali a tak by prerazili Uptrendovú hranicu klina, vyskytol by sa priestor pre rast. Najbližšie stanovené rezistencie sú na úrovniach 15 900 následne na 16 300 Satoshi.

Na druhej strane, hranica tejto formácie môže byť zatiaľ dosť pevná a jej prípadný test by mohol cenu poslať nižšie. Pokiaľ by sme prerušili mierny cenový vzostup a krátkodobú rastúcu trendline, cena by pravdepodobne atakovala úroveň 14 165 Satoshi. Na ďalší rast by sme si tak museli počkať. Objemy sú stále nižšie a nižšie, čo môže signalizovať pokles.

XLM/BTC

Stellar podobne ako aj Cardano, ale aj ostatné významné kryptomeny (spomínané v predchádzajúcej analýze) nakopol dobrý fundament z Coinbase. Po parádnej pumpe sa tak otvoril priestor na rast. Prerazenie dlhodobej trendline značí možné otočenie trendu. Cena zatiaľ pekne stúpa, no nachádzame sa nad 100 EMA a nakupujúcim sa podarilo pokoriť dôležitú rezistenciu na hranici 3325 Satoshi. Aktuálne sa nachádzame v šedom pásme, ktoré značí veľké množstvo silných rezistencií. Cena by mohla tieto úrovne preraziť, na trhu vyzerá situácia celkom pozitívne. Pokiaľ býky budú úspešné nasledujúci cieľ je 3660 Satoshi. Indikátory nám ukazujú, že je tu ešte možný priestor na rast.  Osobne si myslím, že v tejto zóne, v ktorej sa nachádzame bude nasledovať mierna korekcia na 3325 Satoshi alebo na úroveň 100 EMA a následne pôjdeme hore. Treba pripomenúť, že treba pozorne sledovať BTC, pretože jeho rast resp. pokles výrazne ovplyvní vývoj na trhu s altcoinami.

xml

TRX/BTC

Na trone sa vyskytla vskutku veľmi zaujímavá situácia. Po funkčnom ohlásení ohľadom migrácie tokenov a ich bezproblémovom blockchainovom fungovaní nasledoval rast. Na grafe si môžeme všimnúť bullish divergenciu na oboch indikátoroch naraz (MACD, Stoch RSI). Čo to znamená? Cena klesá, ale indikátory sú pozitívne naladené a sú v nesúlade s cenovou hodnotou. Hovoríme o jednom z najsilnejších býčích signálov technickej analýzy. Potvrdenie prišlo prerazením trendline. Pokiaľ cena úspešne uzavrie a prerazí MA 55, následne by sa cena mohla vyšplhať až do šedého pásma, prípadne otestovať EMA 100. Napriek tomu sa stále nachádzame v downtrende. Už spomínané prerazenie EMA 100 by signalizovalo rast a potenciálne otočilo trend.

Na druhej strane hrozí, že sa vytvorí formácia double top na 6H grafe a jeho prípadne potvrdenie by minimálne stlačilo cenu na úroveň 512 Satoshi. Ďalší pokles by pravdepodobne otestoval trendline.

trx

BNB/BTC

Ako už kolega avizoval v predchádzajúcej analýze, na Binance coin sa nám vytvoril trendový kanál. Menšiu konsolidáciu môžeme očakávať na úrovni 19 350 Satoshi. Analýza ostáva platná od včera. Pokiaľ by cena naďalej zostupovala, mohla by sa zastaviť na úrovni 18 350. Aktuálne sa nachádzame na veľmi silnom supporte, no teraz je ťažké predpovedať, kde sa cena vyberie. Pokiaľ by support bol dostatočne silný, cena by mohla vzrásť najbližšie na úroveň 20 330 Satoshi, prípadne na úrovne 100 EMA.

bnb

ETC/BTC

ETC sa obchoduje medzi dôležitými pásmami. Cena sa nachádza nad úrovňami 100 EMA, no zároveň pod 55 MA. Pre potenciálny rast potrebujeme preraziť rezistenciu označenú červenou farbou a zároveň MA 55. Po prerazení by sme mohli očakávať otestovanie predchádzajúceho vrcholu a teda aj vrchol uptrendovej linky. Pokiaľ sa dostaneme 100 EMA a zároveň pod hranicu trendline môžeme očakávať veľký pád.

LTC/USD

Litecoin sa stále drží pri úrovniach dlhodobej trendline. Aj keď sa cena nachádza mierne nad ňou, nepovažujem toto za pravé prerazenie, keďže chýba Volume. Potrebujeme poriadnu zelenú sviečku, pre potvrdenie a nie takéto „pláckanie“. Zóna supportov od 73-75 sa preukázala zatiaľ ako veľmi silná, keďže sa už veľa krát ju podarilo udržať. Prerazenie môže nastať takisto po silnej pumpe BTC, ktoré nakopne alty. Po prerazení môžeme očakávať otestovanie 100 EMA a rezistencie 81 USD. Pri LTC by som si radšej počkal na už spomínanú silnú sviečku, ktorá by mohla naštartovať koniec downtrendu aspoň z krátkodobého hľadiska.

ltc

EOS/USD

EOS dnes zaznamenal prerazenie smerom nahor, keď prekonal trojuholník. Je to veľmi pozitívne znamenie pre EOS, ktoré aj aktuálna fundamentálna analýza šliape na plné „pecky“. Dnes o 15:00 UTC sme spozorovali silnú zelenú sviečku. Cena tak uzavrela nad 100 EMA na 1-hod grafe, čo signalizuje uptrend z krátkodobého hľadiska. Očakávam miernu korekciu po tejto sviečke a následný rast. Dôležité je, aby bulls prerazili dôležitú cenovú úroveň 7,47 USD. Potom by cena mohla vystúpať oveľa vyššie.

eos

XRP/USD

Pre Ripple stále platí aktuálne čerstvá analýza z dňa 13.07.2018.

XMR/USD

Monero už dlhodobejšie konsoliduje a stáva sa pre investorov a traderov stále menej atraktívnou kryptomenou. Napriek tomu na grafe môžeme spozorovať mierny sklon trendovej linky a trh ju zatiaľ rešpektuje. Šedé pásmo znázorňuje silné cenové úrovne a až po ich prípadnom prerazení by mohol nasledovať rast.

moneroPri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...