13.07.18 Technická analýza XRP/USD – Čeká Ripple hvězdná budoucnost?

Share This Post

Velmi zajímavé zvěsti se šíří okolo společnosti Ripple. Nová viceprezidentka Kahina Van Dyke bude zodpovědná za celkový rozvoj společnosti Ripple. Má 20 let zkušenností v manažerských funkcích významných firem jako třeba MasterCard, Citibank nebo také Facebook.

Kahina Van Dyke slibuje, že nasměruje Ripple do nového globálního prostoru budoucnosti a naznačuje také, že zahájí rozhovory se společnostmi MasterCard, Visa, Citibank a osloví další velké společnosti, které budou pro přeshraniční platby používat XRP.

To jsou zprávy potvrzující to co říkám již dlouho a sice, že Ripple a její token XRP jsou hudbou budoucnosti a jednou bude XRP velmi ceněným aktivem. Jak jsem zmínil v jedné předchozí analýze ,,XRP je spící obr,, který až se skutečně adaptuje na globální finanční scéně tak bude z dnešního pohledu za neskutečné peníze a osobně Ripple velmi fandím.

V současné době je XRP celkem podceňován a mnoho investorů z řad retailu neprojevuje zvláštní zájem o nákup tokenu, ale za 2-3 roky si každý položí stejnou otázku proč jsem ho tenkrát nekoupil když stál XRP 50 centů. Já osobně nějaké XRP již vlastním, ale ještě si počkám na to, až klesne cena cca o 50% a pak skutečně masivně zainvestuji.

Daily trend …………………downtrend
weekly trend ………………downtrend
Volume (24h)……………..174 753 000 $ / 27 871 BTC

V době psaní analýzy se XRP obchoduje za 0,440768 $ a zatím si připisuje pouhých 1.38%, a to je v pořádku, protože stále ještě může dosáhnout supportu v úrovni 0,25 $. Velké posílení ceny by znamenalo další zdržení od sestupu k supportu a čím dříve tam klesne tím lépe.

Ripple – D3
Ripple – H3

Aktuálně weekly testuje předchozí low 0.45351 $ i přes to, že aktuálně se XRP obchoduje za cenu 0,440768 $ nelze mluvit o překonání předchozího low neboť zatím je weekly v pohybu, a tak nelze potvrdit překonání. Toto low bylo již testováno a cena se zatím vždy vrátila právě nad úroveň předchozího low. Tato úroveň je jakousi hranicí, která zatím odolává tlaku medvědů a brání v propadnutí do oblasti supportu. Daily již dokázala pod tímto low zavřít 28.06.18, ale trh pak vytvořil korekci a vrátil cenu zpět 0,52 $. Následně se 10.07.18 cena opět vrátila pod předchozí low 0.45351 $, a zatím setrvává pod touto důležitou úrovní. Pokud pod low zavře také weekly, bude to již považováno za překonané low a trhu se tak otevře cesta k poslední překážce 0.39887 $. Tato úroveň je tvořena předchozím ATH, které bylo první vlaštovkou před tím, než se trh rozběhl k současnému ATH 3.317 $.

Nezapomínejte na to že trpělivost vydělává peníze!


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...