13.07.18 Technická analýza USoil – Nastane prodloužení korekce?

Share This Post

Ropa WTI je známá též pod pojmem americká lehká ropa. Lehká, protože má relativně nízkou hustotu a obsahuje menší množství síry, než konkurenční ropa Brent. Tento typ ropy je hlavní komoditou, která je obchodována na chicagské komoditní burze (Chicago Mercantile Exchange) prostřednictvím futures kontraktů.

Tato komodita se dotýká prakticky každého z nás, neboť velká většina lidí cestuje do práce autem nebo autobusem a samozřejmě potřebuje benzín nebo naftu. Když se dnes podíváte na stojany u benzínových pump, tak zjistíte, že v letní sezoně cena pohonných hmot roste. Ve většině případů za to samozřejmě může větší poptávka po benzínu a naftě, ale především zvyšující se cena vstupní komodity – ropy.

A s ropou můžete vesele obchodovat na burze stejně, jak dnes obchodujete s digitálními měnami. Na jaké burze a za jaké poplatky si řekneme později. Zatím chci upozornit na možnou příležitost krátkodobě shortovat na H4 ropu WTI, která má namířeno k resistanci, a pokud zde cena začne selhávat, tak toho můžeme náležitě využít.

Ropa WTI – H4

Silná weekly naznačuje, že by mohlo dojít ještě k dalšímu poklesu ceny o 6 – 10 $ před dalším růstem. Samozřejmě se jedná o korekci, neboť hlavní trend je v silném UPtrendu a případný sell je určitě rizikový, protože jít proti trendu se nemusí vyplatit. Konzervativní obchodník si počká na pokles ceny do supportu a zde vstupuje do směru trendu, neboť korekce proti trendu nejsou většinou tak agresivní jako následný pohyb do směru trendu.

H4 zatím vytváří nižší high a nižší low. Pokud tedy trh nepřekoná resistanci, tak by se mohl opět vrátit na nižší cenu proto, že odmítnutí trhu jít přes resistanci a překonat současné high by znamenalo, že cena potřebuje hluboký nádech před dalším růstem. V dlouhodobém horizontu se vyplatí do ropy investovat, protože agentura EIA na základě průzkumu předpokládá, že poptávka po ropě v roce 2019 poroste stejně jako v roce 2018 o 1,4 milionů barelů denně. Důvod je očekávaný silný ekonomický růst. Samozřejmě nic není nikdy na 100%, a proto se vyplatí stále sledovat fundamentální zprávy okolo ropy obecně a adekvátně na tyto zprávy reagovat.

Jestli chcete obchodovat zlato můžete použít RoboMarkets, kde lze obchodovat kryptoměny, forex i akcie.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....