15.07.18 Technická analýza LTC/USD – Zatím dobrý, zatím UP

Share This Post

Bitcoin opět nabírá zisky a ostatní coiny a tokeny se přidávají, ale většina z nich včetně Bitcoinu se nachází v dlouhodobém downtrendu, a tak si dnes uděláme jen krátkodobou analýzu, protože rychlý pohyb do směru trendu může přijít prakticky kdykoliv. Pohyb proti trendu je riziko vždy a dokud Bitcoin neotočí downtrend, bude každý pohyb UP zatím pouze korekcí. Pokud bude tato probíhající korekce skutečně dlouhá, tak může skončit v úrovni 7200 $, na kterou byste si měli dát alarm.

Litecoin se také snaží nasbírat nějaké body a přilákat obchodníky toužící po zisku. Poté co trh překonal formaci trojúhelníku, tak se vydal nekompromisně UP a protože LTC dlouhodobě klesal, tak se podíváme na nejbližší překážky TF H1 a zde vidím jen dvě důležité úrovně, na kterých by trh mohl pravděpodobně reagovat.

Daily trend …………………………..Downtrend
Weekly trend………………………..Downtrend
Volume (24h)……………………..218 761 000 $ / 34 291 BTC

V době psaní této analýzy se LTC obchoduje za 77.77 $ a zatím si trh připisuje 1.95 % za posledních 24h.

První cena, kterou lze považovat za S/R úroveň, je 78.3 $. Pouze překonání této úrovně podpoří další růst. Pokud by trh na této resistanci začal selhávat, může se cena vrátit zpět k supportu 76 $.

Litecoin – H1

Překonání resistance 78.3 $ pravděpodobně podpoří další UP, a sice k logické úrovni odporu 80.86 $. Zde také platí jednoduché pravidlo, že překonání úrovně 80.86 $ nám dá jasný signál, že trh bude pokračovat dál. V případě, že by trh selhal, tak bude následovat návrat na předchozí S/R 78.3 $. Mezi úrovni 78.3 $ a druhou úrovní 80.86 $ se nachází úroveň tvořená předchozím low 79.473 $ (zelený kruh). Tato úroveň může, ale nemusí, zafungovat jako filtr tím, že spustí malou korekci, která vrátí cenu na předchozí S/R 78.3 $ a vytvoří se tak pull back, který po odrazu od S/R potvrdí pokračující UP.

Takové malé korekce se dá využít ke vstupu do krátké pozice přímo na supportu 78.3 $ a kterou opustíme v úrovni 80.86 $ za předpokladu, že zde bude trh selhávat.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...