16.01.19 Technická analýza BCH/USD – Medvědi opět tlačí cenu dolů!

Share This Post

Pokud máte radost, že Bitcoin dnes opět stoupá, tak byste měli ale vědět, že cena 3700 $ (Bitstamp) je resistance, která samozřejmě může opět cenu otočit. Myslím si, že minimálně do konce týdne budeme šlapat vodu a trh se bude snažit udržet v pásmu 3500 – 3700 $. Oslabení pod úroveň close předchozího týdne 3516 BTC bude potvrzením sestupu k úrovni 3300 – 3200 $.

BitcoinCash samozřejmě také následuje Bitcoin a proto, že situace na Bitcoinu není zcela čitelná, tak BCH pomalu klesá k úrovni podpory 106 $.

Daily trend ……………….. downtrend
Weekly trend……………… silný downtrend

Osobně se domnívám, že cena 106 $ (případně až 84 $) může opět trh otočit UP a následně se pravděpodobně bude opakovat poslední scénář, kdy se trh snažil překonat resistanci 180-200 $.

Nesmí však dojít na prudké oslabení Bitcoinu, potom by pravděpodobně také BitcoinCash překonal současné low 84 $ a opět by zavládla nejistota. Nejistota v hledání konečného dna, nicméně si myslím, že současný pokles je opět šance levně nakoupit (nic nepadá ani neroste věčně).

Pokud tedy dojde na odraz z oblasti 106 – 84 $, tak si opět musíme pohlídat resistanci 180 – 200 $. Zatím se formuje celkem zajímavá příležitost, neboť překonání resistance by dávalo poměrně slušnou pravděpodobnost dosažení hodnoty 350 – 430 $.

Daily naznačuje, že pokud se cena odrazí od supportu v úrovni 106 $, tak první problém vznikne ještě pod resistancí v úrovni 156 $. Tam se vytvořila konsolidační zóna tvořící lokální resistanci. Trh tedy bude mít velmi mnoho práce s celým tímto pásmem od 150 $ až po horní okraj weekly resistance 200 $. Indikátor RSI má zatím problém překonat H4 úroveň RSI50.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....