17.05.19 VIDEO analýza XRP – Našel již XRP svoje dno?

gap trading11 analyza

I přestože jsme mohli slyšet téměř každý týden nějakou tu pozitivní zprávu ohledně Ripple sítě a nových partnerů, XRP stabilně padalo s medvědím trhem na altcoinech. Altcoiny se všeobecně ještě nedostaly do stavu, kdy by se odtrhly od bitcoinu, neboť řídí celý stav sentimentu kryptoměnového trhu. Proto se prvně podíváme na analýzu bitcoinu.

Krátkodobý bitcoin

Bitcoin prožil FOMO jízdu, která prakticky začala od 6 400 USD, což je silná akumulační zóna před podzimovým dumpem a následně vytvořil dlouhé zelené objemové svíce a zařídil největší objemy v celé historii kryptoměn. Celá situace se již kroutila do zákeřné vertikální přímky, která nerespektovala rezistence. Každý čekal, na které ceně se bitcoin zastaví.

Následovala konsolidační struktura a pak to velryba pustila dolů. Upřímně nic nečekaného, byla to otázka času, než se parabola vyčistí – to jsou zákony grafů. Co se stane dál s bitcoinem?

, 17.05.19 VIDEO analýza XRP – Našel již XRP svoje dno?, TRADING11

Na výsledek si budeme muset počkat minimálně na close denní svíce, proto aktuálně pracujeme čistě zónově a čekáme, zda velryba bude chtít atakovat nižší supportní úrovně.

Video analýza XRP

Pojďme pokračovat tím hlavním, co jsme si pro tebe s Crypto Kingdom připravili. A to je zajímavá analýza XRP. Ve videu nalezneš vysvětlení rozdílu mezi Ripple a XRP, kde většina spekulantů nerozlišuje zásadní rozdíl mezi společností a tokenem. Dále ve videu samozřejmě najdeš fundamentální analýzu souhrnu posledních důležitých zpráv a technickou analýzu pro krátkodobé a střední období.

Technická analýza XRP/BTC

Aktuální graf XRP ze pohledu 4hodinového rámce vypadá dost podobně jako u dalších altcoinů, neboť díky stagnaci bitcoinu, vystřelil graf raketově vzhůru. Důležité je vidět, že objemy výstřelu jsou fázované, což ukazuje pozitivní sentiment trhu. O proti těm ostatním výstřelům se jednalo vždycky o jednu velrybu, která XRP kumuluje a po impulsivní svíci přijde pomalé stahování. Nyní by se mělo jednat o otočení střednědobého trendu.

, 17.05.19 VIDEO analýza XRP – Našel již XRP svoje dno?, TRADING11

Závěr analýzy

Z pohledu fundamentu má Ripple pořádně našlápnuto a to by se mělo postupem času přenášet i na spekulanty v nákupu XRP tokenů. Je vidět, že XRP někdo kumuluje a zprůměrovává cenu.

  • Z pohledu několika dní může dojít ke konsolidaci
  • V řádech týdnů bychom chtěli vidět XRP na úrovni 7 150 satoshi
  • V horizontu měsíců pak návrat ceny na 9 000 satoshi

Zaujala vás tato analýza? Jsem hlavní trader a spoluvlastník společnosti Crypto Kingdom. Píšu také analýzy na Trading11. Jestli máte zájem o moje signály a analýzy z T11, zvažte koupi našeho společného členství. Odkaz ke koupi najdete zde.


Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!