17.05.19 Začala nám korekcia! Ako sa môže vyvíjať?

3
trading11 analyza

Ahojte traderi. Včera som si pre vás pripravil skvelé dve videá o altcoinoch, kde som rozoberal akým štýlom môže dôjsť ku korekcii. Presne tak sa aj dnes stalo a celý trh začal prudkú korekciu. V tomto článku by som sa zameral na to, o aký druh korekcie môže v prípade Bitcoinu momentálne ísť.

Čo vieme z momentálnej korekcie vyčítať?

Treba podotknúť, že korekcia len začala a momentálne máme stále extrémne málo dát na to, aby sme vedeli s vyššou presnosťou určiť zóny, kde sa Bitcoin a altcoiny môžu dostať. Čo však už vieme, je to, že začiatok korekcie bol veľmi ostrý. Už v predchádzajúcich článkoch som hovoril o tom, že každá exponenciála smerom nahor musí byť potrestaná. Pri tak strmom raste smerom UP je veľká šanca, že aj korekcia bude veľmi ostrá a to sa presne stalo. Z hľadiska Elliot Wave teórie máme 3 druhy korekcií:

  1. Triangel
  2. Zig – Zag
  3. Flat

Triangel

Pattern asi všetkým známy. Je typický tým, že sa nachádza vo 4-tej vlne. Rovnako aj Bitcoin sa momentálne nachádza vo 4-tej vlne. Začiatok trianglu je vždy veľmi impulzívny. Potom sa volatilita stále znižuje a graf sa pohybuje skôr do strany. Trianglová formácia je veľmi nevďačná v niekoľkých veciach. Za prvé, je to jej časová náročnosť. Volatilita vo vnútri triangla je veľmi nízka a formácia triangel môže trvať aj niekoľko týždňov. Za druhé, graf vám ani nedovolí nakúpiť na rozumnejšej hodnote, pretože hodnoty sa stále držia na celkom vysokých úrovniach.

Zig – Zag

Zig – Zag je druhá forma korekčnej štruktúry. Zig – Zag sa vyznačuje korekčnými vlnami ABC, ktoré by sme mohli rozdeliť do štruktúry 5-3-5. Rozdiel medzi Zig – Zagom a Flatom je ten, že Zig – Zag máva ostrejšiu korekciu smerom nadol hneď v prvej vlne, čo sme mohli vidieť práve dnes v noci. Práve kvôli tomuto faktoru môžeme korekčnú štruktúru Flat z našej predikcie na Bitcoin vyradiť. Budeme teda čakať, či sa korekcia rozvinie do Trianglu, alebo Zig – Zagu.

Zhrnutie

Toto sú momentálne dva najpravdepodobnejšie scenáre korekčnej štruktúry. Na základe nočného dumpu sme zatiaľ mohli vylúčiť len korekciu s názvom Flat. Na to aby sme vedeli určiť, či pôjde o Triangel alebo Zig – Zag potrebujeme lepšie rozvinutie štruktúry a viac času.

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na: https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MartinTBX Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Člen
Martin

co třetí varianta?… 6K a pak teprve řešit jaký typ korekce bude? 😀 🙂

Martin
Člen
Martin

okej takže navrat na 8 (znovu vysate alty), v tak kratkem useku jednou pumpou po kratsi konsolidaci to odpovida spise trianglu a zas dolu ?

TBX
Člen
TBX

Dik za pekne vysvetlenie