17.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Za zákrutou na nás čaká rázcestie

Share This Post

Stále v očakávaní? Nebojte sa, to aj ja. Ale včera sa nám potvrdila ďalšia časť skladačky a tak je dnes graf Etherea opäť o niečo čitateľnejší a predvídavejší ako tomu bolo v posledných dňoch.

Včera som napísal, že ak sa potvrdí Uptrend Line (hnedá) a denná sviečka uzavrie nad, pôjdeme ďalej hore. Stalo sa a trh ďalej pomaličky rástol s malými výkyvmi pozdĺž nej. Cena bojovala najprv s MA30 z hodinového grafu a potom s MA200. Avšak po prekročení MA200, trh nepokračoval ďalej v raste. Na 719$ sa cena zastavila, otočila sa a namierila si to Down. Práve táto otočka nám potvrdila ďalšiu Trend Line. Tretím dotykom je teraz na grafe ľahko rozpoznateľná Down Trendline (červená), ktorá sa tiahne od začiatku korekcie.

Hodinový graf Bitstamp:

ETHUSD170518H1

Takže situácia je momentálne taká, že na trhu máme dve silné trendové čiary smerujúce proti sebe. Jednou je Uptrend Line (hnedá), ktorú trh rešpektuje od ukončenia dlhodobého Downtrendu a druhá je Downtrend Line (červená), ktorá sa nám včera potvrdila a trh ju rešpektuje od začiatku korekcie.

Týmto nám na grafe vznikol trojuholník a práve jeho prelomením sa rozhodne o dlhodobejšom smerovaní ceny Etherea. Podľa bodu kríženia by k rozhodnutiu malo dôjsť najneskôr zajtra. Ak cena prelomí Downtrend Line a trh bude rešpektovať dlhodobý trend, ktorý je UP, pôjdeme ďalej hore aj keď to pravdepodobne nebude hneď o týždeň 1000$.

H4 graf Bitstamp:

ETHUSD170518H4

Avšak ak cena prelomí dlhodobú Uptrend Line, bude to znamenať ukončenie Uptrendu a jeho postupné otáčanie do Downtrendu. Taktiež k tomu nedôjde hneď, lusknutím prstami, ale z dlhodobejšieho hľadiska by sa narušil Uptrend a to neveští nič dobré. Ako prvá zastávka smerom dole by v takom prípade mala byť MA200 z denného grafu, kde by som očakával korekciu, prípadne krátky odraz.

Kto sa nevedel dočkať rozhodnutia, tak chvíľku strpenia, rozhodne sa v najbližších hodinách. Za mňa je to 25% Up a 75% Down vďaka Bitcoinu. Ale o tom už viac napíše kolega v analýze na Bitcoin.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...