18.04.19 Čo môžeme čakať od Bitcoinu v roku 2019? I. časť

3
analyza trading11

Toto je asi základná otázka, ktorú sa pýta každý jeden obchodník a trader. Bitcoin začal rok 2019 miernou konsolidáciou a potom strmým rastom. Čo však bude nasledovať ďalej?

V prvej časti tejto dlhodobej predikcie zhrniem svoj vlastný názor a pohľad na danú tématiku. V druhom článku zhrniem analýzy od svetových traderov, ktoré majú podľa mňa najväčšiu šancu na úspech. Poďme na to!

Hranica 6000 USD je kľúčová!

Pre mňa osobne z hľadiska grafu a ceny je hranica okolo 6000 – 6300 dolárov absolútne kľúčová a asi aj najzásadnejšia. Bear trend, čiže medvedí trend pre mňa skončí až keď prerazíme smerom nahor túto hranicu a potvrdíme ju ako support. Daný support nás držal niekoľko mesiacov a keď sa preklikneme na denný, alebo týždenný graf, tak je to jednoznačne najsilnejšia rezistencia, ktorá nás na ceste nahor čaká. Čo je však ešte viac dôležité, je to jedna z najbližších prekážok pre Bitcoin.

Som si na 99,9% istý, že danú hranicu neprerazíme na prvý pokus definitívne, ale že ju budeme dobíjať niekoľkokrát. Break tak silnej rezistencie na prvý pokus by bol pre mňa obrovský šok, pretože aj trader začiatočník by na danej hranici otvoril short. Možno práve skutočnosť, že to nikto nečaká, prispeje práve k takémuto scenáru. Predsa sme na krypto.

Do 13 000 USD to bude zdĺhavé a pomalé!

Na ceste nahor nás okrem hladiny 6000 dolárov čaká niekoľko ďalších veľmi silných rezistencií. 13 000 dolárov je pre mňa osobne maximálna hranica kam sa Bitcoin môže tento rok pozrieť.

Netreba zabúdať, že každý ekonomický cyklus sa skladá z 3 častí: rast – pokles – konsolidácia. Na trhu sme mohli pozorovať niekoľko rokov rastu, ktorý bol nakoniec zavŕšený v decembri 2017. Po niekoľkoročnom raste sa nachádzame už zhruba 16 mesiacov v bear markete, takže ešte ani samotný bear market nemusí byť na konci! Za predpokladu, že by už aj bear market skončil, nás stále čaká fáza konsolidácie a teda reštrukturalizácie celého trhu. Ak by sme teda aj tento rok bear market ukončili, tak je extrémna malá pravdepodobnosť, že by sme preskočili fázu konsolidácie a okamžite spadli do býčieho trendu.

Navyše rezistencie do sumy 13 000 dolárov sú veľmi silné. Graf je na daných cenách zahustený, zdržal sa tam, vytvorili sa tam objemy a to nám napovedá, že aj pri ceste nahor sa tam znova zdržíme. Akonáhle prekonáme hranicu 13 000 dolárov, ďalší prípadný rast môže byť už veľmi rýchly.

Možnosť B – Ešte sme neukončili bear trend.

Prvé dve možnosti boli písané za predpokladu, že dno bolo niekde na hranici 3000 dolárov a bear trend je ukončený. Avšak skutočnosť je taká, že stále môže prísť nové dno. Aj keď Bitcoin spravil teraz veľmi pekný impulzný pohyb smerom nahor, tak tento pohyb môže znamenať len retracement celého pádu zo 6000 na 3000 dolárov. Aj keď sa Bitcoin zatiaľ drží na vyšších hladinách a klesnúť nechce, tak musíme aj tento scenár brať do úvahy. Zóna 2800 dolárov je teda stále v hre!

Zhrnutie

Či už je bear market ukončený, alebo nie, tak aj tak nás čaká fáza konsolidácie. Konsolidácia sa vyznačuje malou volatilitou a pre traderov je to veľmi nudná fáza trhového cyklu. Z tohto hľadiska neočakávam pri Bitcoine (a celkovo kryptomenách) v tomto roku nejakú poriadnu show. Očakávam však, že tento rok nájdeme finálne dno tohto medvedieho trendu a začneme sa pohybovať smerom do strany a ,,nabíjať“ na ďalší rast. Verím, že v pozadí na úrovni finančných inštitúcií, štátov či zmenární sa udejú potrebné kroky, aby boli kryptomeny ešte bližšie bežnému používaniu a adaptácii vo svete.

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad krytomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na : https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ing. Jakub KraľovanskýTBXMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Člen
Martin

Super článek ! Díky. 🙂

TBX
Člen
TBX

Da sa s tym len suhlasit a ku ktorej variante sa viac priklanas? Retracement alebo uz mame dno za sebou?