18.06.18 Technická analýza EOS/USD – Vše jede dle plánu, ale vydrží to?

Share This Post

Poslední analýza EOS z 12.06.18 počítala s výrazným oslabením k úrovni 9 $, kde se očekávala reakce, která mohla dostat cenu zpět k 11-12 $. Reakční level byl nastaven na hodnotu 9,3 $ a trh nakonec klesl až na hranici 9.0887 $. Myslím si, že máme geniálně splněno a míříme k hodnotám resistance.

Daily trend ………………… Downtrend
Weekly trend ……………… UPtrend
Volume (24h) …………….. 670 314 000 $ / 99 651 BTC

První, co trh musí udělat, je reakční úroveň 10.90 $. Pouze překonání této úrovně nám pravděpodobně zajistí pokračování růstu k resistanci. Trh však musí cenu udržet nad reakční úrovní 10.90 $ (růžový level) jedině tak můžeme počítat s dalším růstem k 12 $

EOS/USD – H1

Samozřejmě, s růstem můžeme počítat pravděpodobně pouze, když poroste i Bitcoin. Ten teď v závěru dne předvádí pěkný UP, kterým během posledních dvou hodin zaznamenal nárůst o 300 $. Bohužel, při takovém růstu často nastává korekce a Bitcoin by v rámci ní mohl vrátit cenu přibližně k úrovni 6670 $ a zde se musí udržet. Pokud by propadl pod tuto úroveň, tak také EOS bude mít problém s růstem nad 10.90 $.

Vše souvisí s hodnotou Bitcoinu a proto při obchodování EOS musíme také sledovat, co se děje na primárním trhu BTC. Na TF-H1 je u EOS indikátor RSI poměrně vysoko v překoupené oblasti – RSI-70 a to naznačuje, že by mohl nastat problém již na reakčním levelu 10.90 $. Pokud zde dojde na selhání ceny, tak následná korekce může EOS vrátit zpět do trendového kanálu k úrovni 10 $.

Pokud se cena po překročení 10.90 $ udrží na této úrovni, tak po technickém throwbacku pravděpodobně vstoupíme do trhu a náš cíl bude 12 $ s tím, že v případě problémů při překročení předchozího high 11.64 $ raději polovinu uzavřeme. V resistanci se pak dá očekávat zastavení růstu a možná konsolidace pod úrovní 12 $. Je to sice jen krátký skalp obchod, ale nezapomínejme že daily trend je down!!!


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...