18.09.18 Technická analýza XRP/USD – Začátek týdne super, ale vydrží to celý týden?

Share This Post

Přemýšlím, odkud bych měl dnes začít, protože Bitcoin regeneruje trochu pomaleji než XRP, na kterém dnes vidíme krásný UP. Jenže tak, jak rychle vyletěl XRP na fundament, tak rychle zase může spadnout. Bitcoin dnes vypadá celkem pozitivně a zítra je půlka týdne. Pamatujete si ještě, co jsem říkal o ceně Bitcoinu v polovině týdne? Ano, správně! Pokud se udrží do poloviny týdne nad 6200 $, mohl by pak zbytek týdne zatlačit cenu tak vysoko, aby weekly zůstala slabá. Tím by se potvrdil předchozí zelený 37. týden a v 39. týdnu by se cena mohla pohybovat v úrovních 6700-6800 $.

Zní to sice jako dobrý plán, ale trh naše plány nezajímají, a tudíž si musíme počkat na závěr týdne. Já vím, že je to ještě 5 dní, ale zatím ta první polovina týdne vypadá vážně slibně. Takový scénář by byl prospěšný i altcoinům, i ty se potřebují trochu nadechnout, než je zase Bitcoin srazí k zemi s další korekcí.

Token XRP dnes vystřelil jako raketa na základě oznámení, že banky se v příštích měsících zaměří na implementaci XRapid technologie od Ripple do svých systémů. V současné době většina bank testuje xCurent, což je další technologie z dílny Ripple. Jak se nyní zdá, tak testování sítě pomocí xCurent se blíží do finále. Následně by banky měly přejít právě z xCurent na technologii XRapid. Přechod na XRapid z xCurent by měl být poměrně snadný a také rychlý bez výraznějších potíží.

Celý tento fundament nakopl cenu XRP neboť tím, že banky začnou používat XRapid v ostré verzi, se potvrdí legitimita této technologie v praxi. Zatím je samozřejmě brzy spekulovat nad tím, co s trhem XRP provede plné využívání technologii Ripple. Nicméně, již několikrát jsem psal o tom, že XRP je potřeba brát ne jako digitální měnu, ale spíše jako ukazatel kondice spol. Ripple. Tedy je potřeba na XRP nahlížet raději jako na „akcii“ firmy, a pokud chce bankovní systém spolupracovat s firmou Ripple, tak je to dozajista velmi pozitivní zpráva.

Co tedy potřebujeme vidět na trhu, aby nenastal nečekaný obrat? Ideální by bylo, kdyby weekly svíce dokázala dotlačit cenu až k úrovním okolo 0,35 $. Znamenalo by to posílení ceny o celých 0,10 $. To by bylo pro trh velmi pozitivní a mohlo by to cenu v dohledné době dostat až k úrovni 0,50 $. Poté samozřejmě může nastat korekce zpět k dnešním úrovním cca 0,30 $. Ale pokud by se později na této úrovni XRP odrazil, mohlo by to znamenat, že support 0,25 $ je již minulostí a cena se bude držet v oblasti okolo 0,50 $.

Zatím to vypadá, že i Bitcoin by mohl na chvilku zapomenout na support 6200 $. Jestliže nastane UP na Bitcoinu a XRP nezačne po této daily svíci konsolidovat, tak by se mohla cena 0,50 $ stát pro XRP realitou. Vše samozřejmě záleží na mnoha faktorech, ale zatím to vypadá poměrně pozitivně. Nechme se tedy překvapit, jestli dnešní daily zůstane takto silná a jaký bude netrpělivě očekávaný závěr týdne.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....