18.04.18 Poznámka k Technické analýze – Jak Bitcoin ovlivňuje situaci na altcoinech?

Share This Post

Vidíte situaci pozitivně a myslíte si, že Bitcoin ted už pouze poroste, a tak můžete kupovat, co vám přijde pod ruku? Dejte si pozor na přehnaně optimistické predikce. Na trzích není nic tak, jak to na první pohled vypadá a protože Bitcoin dnes působí jako index krypto, musíme na trhy koukat komplexně.

To znamená, že musíme zohlednit také situaci na Bitcoinu, ne jen na našem prémiovém altcoinu který chceme obchodovat. Vidíte signál na svém altcoinu a jste si jistí co udělá nebo „pálíte“ od pasu?

Na tomto webu každý den najdete čerstvou technickou analýzu Bitcoinu.

Bitcoin zde analyzuje kolega ale snad mu nebude vadit můj krátký a stručný pohled na aktuální situaci

Bitcoin se nachází v pásmu mezi resistancí 8700 $ a retestním dnem na ceně 6600 $. V této oblasti může Bitcoin dojít až k hodnotě 8700 $ a reakce na této ceně nám odpoví na otázku, co bude dál. Nebo může využít tzv. 85% návratu k resistanci. To by odpovídalo současné reakci na daily 8300 $ z pondělí a v takovém případě by mohl klidně nastat návrat na 6900 $, nebo jen na překonané swingové high a následně znovu zkusit překonat  resistanci.

Toto je samozřejmě pouze orientační náhled pro dokreslení situace při rozhodování nad altcoiny. Prostě musíme mít toto na zřeteli a počítat s tím, že když nezabere 85%, tak růst očekáváme větší reakci. Proto si musíme přemyslet, jestli se nám vyplatí riskovat třeba na Ethereu, když víme, že Bitcoin má před sebou buď propad k 6900 $, nebo omezený růst k 8700 $. Pak bude například nesmysl domnívat se, že Ethereum udělá +300 $ když Bitcoin má k dispozici pouze 100 $ k resistanci, kde může prudce zareagovat (toto je pouze příklad). Samozřejmě, musíme mimo jiné zohlednit také volatilitu obou trhů.

Podívejte se na graf ETH/USD. Trh nedávno prošel přes resistanci a na takových úrovních dochází k návratům (pullback), které jsou logické a dají se využít k nákupu. Tady je krásná korelace, kdy Bitcoin překonal swingové high a teď se na toho high swingu vrací a  Ethereum se vrací do oblasti překonané resistance.

Samozřejmě, nelze to brát tak, že když se Bitcoin propadne o 100 $, stejný pohyb udělá i Ethereum. Takto to nefunguje, ale je to pomůcka, kdy si můžete zkontrolovat oblast na obou trzích. Podíváte se na Ethereum a říkáte si, označil jsem support správně? Je to konsolidační pásmo, mohlo by zabrat! Nejste si jisti a váháte, tak se ještě podíváte na Bitcoin a vidíte, že Bitcoin má také v cestě překážku. Proto  se zde nabízí spojení myšlenky obou trhů v tom, že když zabere Bitcoin, mohla by a pravděpodobně i zareaguje, S/R oblast na Ethereu. Pokud altcoiny částečně následují Bitcoin, můžeme si takto spojovat souvislosti a utvrzovat se tak v tom, jak trhy vnímáme.

 


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...