19.11.18 Technická analýza XRP/USD – Trh krvácí, ale XRP upevňuje svou pozici

Share This Post

Je to trochu neuvěřitelné, ale XRP dnes ztrácí jen -2% a navíc kapitalizace podle Coinmarketcapu roste. Na Bitstampu se v době psaní analýzy obchoduje XRP za cenu 0,482 $ a výrazně pak cena roste vůči Bitcoinu 0,00009895 BTC. Posílení k hodnotě Bitcoinu odpovídá nárůstu o 9,9 % a to je velmi pozitivní pro další vývoj XRP.

Dnešní daily mi dělá trochu starost, ale zatím zůstáváme nad supportem 0,45 $. Každopádně to, že si XRP drží odstup od trhu je důležitější než negativní daily svíce. V případě, že trh Bitcoinu zareaguje v následujících dnech UP korekcí, tak XRP bude díky silné pozici reagovat také silně růstově.

Pokud si udržíme cenu nad 0,48 $ celý týden, tak by následující reakce UP mohla směřovat až k 0,58-0,60 $, samozřejmě pokud obrat BTC nenastane ještě tento týden. První však musí být návrat nad 0,50 $, kde si trh musí tuto oblast obhájit a teprve v druhém kroku bude následovat postup k 0,60 $. Pokud by se cena nedokázala nad úrovní 0,50 $ udržet, tak pravděpodobně bude následovat návrat k supportu 0,45 $.

To vše samozřejmě za současné situace oslabujícího Bitcoinu! Pokud by Bitcoin začal posilovat, tak je úplně jedno, jestli si 0,50 $ XRP obhájí. V případě otočení BTC půjde UP úplně všechno, stejně tak jako nyní všechno padá.

Každopádně stejně jako pro Bitcoin, tak i pro XRP je především důležitá hodnota weekly. Proto bych dnešní silně negativní daily XRP připsal na účet pouze oslabujícímu Bitcoinu. Bylo by také divné, kdyby na takový propad XRP nereagoval, nicméně čísla mluví jasně pro silný XRP.

Tak doufejme, že Bitcoin si vybírá poslední letošní hodlerskou daň a že v následujících dnech uvidíme návrat minimálně k 6500 $. To by mohlo XRP dostat k hranici 1 $, ale s velkým posílením v dohledné době nepočítám. Jedině, že by měl Ripple ambice stát se lídrem trhu. Při současné kapitalizaci si nemůže XRP dovolit překročit cenu 2 $, dokud se nezvýší cena Bitcoinu. Vše platí samozřejmě za předpokladu, že Bitcoin i nadále zůstane lídrem trhu.

PS: Nezapomínejme na to, že za XRP teď stojí silná bankovní lobby a Bitcoin jí leží dosti v žaludku!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...