20.03.2018 Technická analýza  Zcash (ZEC) – Nastává čas nákupu ?

Share This Post

Zcash patří mezi oblíbené coiny, ale bohužel, v posledních týdnech nezažívá zrovna radostné období. Na trhu ZEC/USD se díky velkému a dlouhému poklesu začíná měnit weekly trend, ale k přetočení do Down trendu ještě něco málo chybí. Nicméně k úplnému přetočení nemusí nakonec vůbec dojít, protože jeho cena se momentálně nachází na silném supportu.

Weekly trend  ……………….. velice slabý UP trend
Daily trend  ……………………  silný Down trend

Je moudré otevřít novou pozici?

Pokud se ptáte jestli je čas právě teď nakoupit tento coin, tak vás asi moc nepotěším. Abychom mohli uvažovat nad nákupy, cena sa musí vrátit do bezpečné úrovně a takovou bezpečnou úrovní bohužel není support.

Někdo může namítat že bezpečný vstup bude, když se cena vrátí zpět na support a odrazí se silnou zelenou svící. Ano to je určitě pravda, ale bohužel si musíme nejdřív položit pár otázek. Vyplatí se mi riskovat vstup proti down trendu? Kolik můžu vydělat při takovém riziku? Kam až  můžu držet otevřenou pozici?

Bohužel, i když v sobě najdete dobrodruh,a který chce kliknout BUY a za každou cenu nakoupit tento coin, tak nemůžeme počítat s velkým zázrakem. Nad současnou cenou je silná resistance a trh se pohybuje v relativně úzkém pásmu 80$. A právě z tohoto důvodu bych nikomu nákup Zcash nemohl doporučit. Toto pásmo je velice zrádné a nebezpečné!

 Zcash (ZEC)
Zcash (ZEC) 

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.


Všichni chtějí vědět kdy bude možné vyhlížet otočení klesajícího trendu. Víte, při takovém propadu většinou nedochází k otočení směru nikterak rychle. Pro mě bude první vlaštovkou případné změny, pokud uvidím open weekly svíce nad cenou 320 $. To je pro mě bezpečná zóna, kdy budu vyhlížet první signály, které budou naznačovat změnu chování celého trhu.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit a spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné!

Related Posts

Binance US v problémoch: Riaditeľ opúšťa spoločnosť, objem burzy klesá uprostred krízy

Dňa 16. septembra predstavoval objem výmeny na Binance US...

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...