20.07.18 Denný update vývoja altcoinov – Predávajúcim dochádzajú sily

Share This Post

Pri raste a následnom niekoľkodňovom postupe Bitcoinu do strany by sa dalo očakávať, že altcoiny využijú, toto pomerne kľudné obdobie, k posilňovaniu svojich pozícii. Bohužiaľ je tomu presne naopak a altcoiny padajú ako keby investori nadobúdali čoraz väčšie pochybnosti o ďalšom raste Bitcoinu. Táto nedôvera spôsobila ďalšiu vlnu výpredaja kryptomien, no vyzerá to tak, že krvácanie pomaličky končí. Aspoň na niektorých altcoinoch a pre túto chvíľu.

XLM/BTC

 

XLMBTC

Pri pohľade na Stellar by sme mali byť nanajvýš obozretní. Pri pohľade na denný graf je vidieť, že v hre je možnosť vytvorenia formácie Evening Star. Táto situácia nastane ak dnešná svieca uzavrie pod MA200, či dokonca pod Downtrend Line. V takom prípade by nastal koniec rastu XLM a jeho cena by sa vrátila späť k 3000 Satoshi. No zatiaľ netreba panikáriť. Cez deň by cena v kľude mohla klesnúť na Downtrend Line, otestovať ju zvrchu a následne opäť začať posilňovať. Takýto vývoj by bol dokonca žiaduci po tom, čo Stellar posledné dni predviedol. Tak či tak, rozhodujúce bude uzavretie dennej sviece. Takže ak ste v trhu, sledujte si to. Pod Downtred Line by nemala uzavrieť žiadna zo svieci (tým nemyslím Timeframe M15, či M30). Ak sa tak stane, bude to signál ďalšieho oslabovania.

ZIL/BTC

ZILBTC

Pre Zilliqu je support 1000 Satoshi niečo ako „No Go“ zóna. Aj tentokrát prišlo k zastaveniu prepadu práve na tomto supporte. Síce sviecu ešte nemáme uzavretú, ale ako v minulosti aj teraz očakávam odraz od tohto supportu a aspoň mierne posilnenie v najbližších dňoch. Cena by sa mohla dostať minimálne späť ku kĺzavému priemeru MA55, na ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou zareaguje.

BNB/BTC

BNBBTC

Binance Coin sa už blíži k supportu 16500 Satoshi. A práve na tomto supporte sa dá očakávať zastavenie prepadu alebo aspoň čiastočná konsolidácia. To niekoľkotýždňové klesanie je už skutočne veľa a priam si to pýta korekciu. Indikátor RSI je ako na hodinovom, tak aj šesťhodinovom a dennom grafe v prepredanej oblasti, čo signalizuje aspoň krátkodobé opustenie od výpredaja. No až sa, momentálne napnuté, indikátory na chvíľku uvoľnia, prepad môže pokračovať až k silnému supportu 14000 Satoshi.

Treba mať na pamäti, že na konci mesiaca príde k ďalšiemu kolu pálenia mincí a práve táto udalosť môže naštartovať obrat . No do tej doby nám ostáva ešte 10 dní, čiže 14000 Satoshi nie je prelud a skutočne môže padnúť.

ETC/BTC

ETCBTC

Ethereum Clasic vyzerá podobne ako BNB. Cena sa pohybuje v prudko klesajúcom obchodnom kanáli a aj keď ho križoval kĺzavý priemer MA200, prepad nedokázal zastaviť. Po jeho prelomení trh pokračuje v trende a zastaví sa pravdepodobne až na 2000 Satoshi. Aj tu je už indikátor RSI v prepredanej oblasti, ale tu stačí na jeho reset jediná zelená svieca. Bolo tomu tak aj minule pri náraze na MA200. Na dennom grafe sme však s indikátorom RSI ešte stále v normálnych hodnotách, takže zvrat môže nastať až prelomením trendu, ktorý som naznačil v grafe indikátora.

XMR/USD

XMRUSD

Monero sa odrazilo od supportu 133,7$ a po krátkej konsolidácii by sme mohli opäť pokračovať v raste. Cesta dole nie je jednouchá, pretože okrem supportu stojí trhu v ceste MA200 a MA55 a taktiež MA55 z denného grafu. A práve preto sa dá očakávať opätovné posilňovanie Monera k 150$ a postupný návrat a približovanie sa k Downtrend Line.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...