20.07.18 TA + FA XRP/USD – Ripple vypadá nerozhodně (a stále klesá)

Share This Post

Dalo by se říct, že Ripple prochází korekcí společně s ostatními kryptoměnami, které oslabují po aktivnějším začátku týdne. Na druhou stranu jsou výraznější nákupy ve světle aktuální technické analýzy spíše nepravděpodobné.

Technická analýza

Poté, co Ripple prolomil 50denní SMA a oslabil na úroveň 0,4800 $, přestal platit rostoucí trend a došlo k dalšímu poklesu. Aby se Ripplu z tohoto třídenního propadu zotavil, musel by se udržet nad hodnotami 0,4950 $ nebo 0,4960 $ a zamířit na úroveň 0,5000 $.

Klíčový support, který se pro Ripple včera nacházel na hranici 0,4760 $, tak již byl prolomen a klíčová rezistence se pohybuje na ceně 0,4960 $. MACD signalizuje růst, nachází se v negativní oblasti, ale mírně roste, zatímco stochastic přestal růst a místo toho začal klesat z pozitivní oblasti, což znamená, že signál k růstu není již tak výrazný.

Fundament

Vedení Ripplu má za to, že indický trh patří mezi nejlepší oblasti pro šíření kryptoměn. Viceprezident Ripplu, Asheesh Birla, se zaměřuje především na tok peněz tohoto státu a ambiciózní plán Ripplu je mít pod kontrolou 80 % z něj. Toho chce Birla údajně dosáhnout tak, že rozdá některé mince obyvatelům Indie. Vzhledem k tomu, že se jedná o druhou nejlidnatější zemi planety, mohl by tento krok vést ke značné poptávce. Zatím je to však teorie.

Sám Ripple navrhuje začít spolupracovat s indickými bankami a operátory, což by znamenalo, že se během 5 let stane značnou součástí finančního trhu. Zásadní pro celý plán je, aby co nejdříve došlo ke stabilizaci ceny Ripplu. Také se musí zlepšit jeho reputace, aby se zařadil mezi předních 10 kryptoměn. V neposlední řadě musí Ripple upravit kód, aby bylo vytváření platebního systému flexibilnější a 100 % bezpečné.

Mezi další pozitivní zprávy pro Ripple patří úspěšný test řešení zvaného xRapid (pomáhá s likviditou zahraničních plateb), o který se postaralo Cambridge Global Payments. Nyní má společnost zelenou k tomu, aby tento systém zavedla v Mexiku. Půjde o první experiment svého druhu a pokud bude úspěšný, bude xRapid moct růst do dalších zemí Latinské Ameriky a APAC regionu.

Autor: Dmitrij Gurkovskij, vedoucí analytik RoboMarkets

Jestli chcete obchodovat kryptoměny, forex i akcie a vydělávat na poklesech i růstech, můžete vyzkoušet brokera RoboMarkets, který pro vás tuto analýzy připravil.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...