20.07.18 Technická analýza ETH/USD – Je to příprava na nový UP?

Share This Post

Pozitivní růst Etheru dlouho nevydržel, nicméně zatím se cena drží nad dlouhodobou trend line, navíc v silném supportu. V případě nečekaného proražení je poslední záchranou úroven předchozího swing low 358.00 $ a stává se tak testovací úrovní, která rozhodne, kam se ETH vydá po propadnutí pod trend line.

Kdyby současně klesal také Bitcoin, tak by to bylo přirozené, jenže BTC zatím konsolidoje pod resistancí, a to je pro altcoiny negativní a hlavně nebezpečné. Pokud by totiž nastal pokles Bitcoinu zpět pod 7000 $, tak se na altcoinech rozpoutá vlna tsunami, která může hodit altcoiny přes silné supporty na nová minima, která ještě neznáme.

Daily trend …………………………..downtrend
Weekly trend………………………..downtrend
Volume (24h)………………………1 839 450 000 $ / 246 645 BTC

Zatím to však vidím na možný obrat na trendline. ETH případně ještě může otestovat malou konsolidaci pod trendline v úrovni 431 $, snad se nám BTC udrží pod resistancí nebo mírně poroste.

Ethereum H6

Zatím však Bitcoin nemá vyhráno, a proto je obezřetnost na altcoinech zcela namístě. V garfu počítám s variantou (1), kdy se cena odrazí od trendline a zamíří k první technické překážce, kterou je úroveň 501 $. Druhá varianta počítá s proražením trendline a s následným testem malého supportu v oblasti 431.00$.

Obě varianty počítají s následným růstem, který by mohl prozatím zamířit k oblasti 540-550 $. Pokud by taková situace nastala a trh se dostal nad 550 $, tak má otevřené dveře a může zamířit nejdříve k testu kulatého čísla 600 $ a následně k testu silné resistance 700 $. Indikátor RSI naznačuje, že pravděpodobnější je varianta (2), nebot indikátor překonal RSI 50 a může zamířit až pod hodnotu 30.

Samozřejmě, že trh může překonat trend line a následně otestovat předchozí low swing 358.00 $. Pokud tato oblast výprodej nezastaví, tak se ETH může propadnout až k 300 $. Nesmíme zapomínat na to, že Ethereum je stále v silném downtrendu.

Jednejte vždy racionálně a neklikejte jen pro ten pocit, že konečně obchodujete, takové iracionální jednání většinou vede k velkým finančním ztrátám!


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...