21.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Na rozbúrenom mori

Share This Post

Väčšia vlnka strieda menšiu a cele je to tak nestabilné, že človek z toho chytá morskú chorobu, iba čo sa na to díva. Chcelo by to už poriadny impulz aby sa nám trh opäť rozbehol a predviedol svoj potenciál.

Asi sa budem opakovať, ale vedúci trh pre vývoj Etherea nie je samotné Ethereum, ale Bitcoin. A preto „netradične“ začnem práve s nim. Bitcoin stále konsoliduje vo formácii vlajka. Tá ma nejaké pravidlá a podľa nich by to mal byť signál k pokračovaniu trendu. Bohužiaľ, už nie raz sme mohli vidieť, že Bitcoin sa po konsolidácii vo vlajke otočil a rozbehol presne opačným smerom ako by mal. Bude tomu tak aj tentoraz? To netuším, uvidíme.

Pre Ethereum bude vývoj Bitcoinu zásadný lebo ako sami môžte už niekoľko dní sledovať, Ethereum a Bitcoin sú ako dvojčatá. A aj ich grafy sú takmer ako cez kopirák. Dívať sa na hodinový graf Etherea asi ani nemá zmysel, skutočne sa vám spraví nevoľno. Preto sa pozrieme na štvorhodinový graf, kde sú tie nerovnosti predsa len trošku odfiltrované.

4H graf Bitstamp:

210518ETHUSD4H

Tu je vidno, že trh sa vrátil nad Uptrend Line (hnedá) a aj teraz sa práve nachádza na jej hranici, kde dúfam dôjde k odrazu. Ak by došlo k jej prelomeniu, vrátili by sme sa k retestu MA200 (fialová) a tam by sa už skutočne lámal chlieb, pretože približne v rovnakom mieste sa nachádza aj MA200 z denného grafu. Svetlo zelenou je zakreslený aktuálny Uptrend, ale ten môže trh prelomiť prakticky kedykoľvek a to bez väčšej námahy. Takže najbližšie minúty budu skutočne dôležité. Ak ste v trhu, posuňte si Stop-loss pod MA200 z denného grafu, čo je cca 688$. Prelomenie Trend Line ako ste videli pred pár dňami nič neznamená, trh sa riadi Bitcoinom. No prelomenie tak silného kĺzavého priemeru akým je MA200 z denného grafu by bol vážne problém.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Ak ste si nestihli prečítať všetky naše články za...