21.07.2018 Denný update altcoinov – Nové príležitosti

Share This Post

V tejto analýze si rozoberieme kryptomeny, ktoré môžu v najbližších hodinách spraviť pekné čísla z krátkodobého pohľadu. Po prudkom klesaní môže na trhu nastať priestor na rast. Podmienkou je stabilita BTC.

XLM/BTC

Stellar po sérií fundamentov krásne rástol. Spomínal som, že eufória časom opadne a nastane korekcia. Som však presvedčený že neklesne pod hranicu 2920 Satoshi. V hlavách obchodníkov stále ostáva optimizmus po dobrých fundamentoch a preto si myslím, že predávajúci nedokážu poslať cenu až sem.

Osobne si myslím, že maximálna hodnota kam až môžeme padnúť, je test bielej trendline. Stellar má podporu viacerých indikátorov (zo strednodobého hľadiska) a preto si vážne nemyslím, že pôjdeme nižšie ako je biela trendline. MACD nám ukazuje, že priestor pre pokles tu je. Na histograme však môžeme zaregistrovať, že predávajúcim pomaly dochádza para.  Takisto šedá oblasť je silná S/R zóna. Nachádzame sa aj nad EMA 100 a MA 55. Myslím si, že z krátkodobého hľadiska otestujeme šedú zónu, následne by sme mohli ísť hore a spraviť retest zelenej zóny.

xlm

IOTA/BTC

V predchádzajúcich analýzach som sa viac prikláňal ku krátkodobého poklesu kryptomeny IOTA. Dostali sme sa krásne na dno formácie Falling wedge (klesajúci klin). Trh klesal a potrebuje miernu korekciu smerom up. Je veľká pravdepodobnosť, že budeme nejakú dobu rásť a potom sa uvidí.

MACD je blízko prekríženia kriviek smerom nahor a histogram nám ukazuje že medvede strácajú dominanciu. STOCH RSI je pozitívny a rastie takže si myslím, že otestujeme zelenú zónu. Keďže trh už viac-krát testuje hornú aj spodnú hranicu Falling wedge je stále väčšia pravdepodobnosť, že konečne ju prerazíme smerom nahor. Pokiaľ ste konzervatívnejší obchodníci odporúčam vstupovať do obchodu až po prerazení.

V každom prípade predpokladám, že tú hranicu teraz otestujeme. Falling wedge je síce býčí signál, no niekedy sa stane (je to menej bežné), že prerazí smerom nadol. V tom prípade by cena mohla ísť oveľa nižšie. Prvá zastávka by však bola na úrovni 13 000 Satoshi. Následne 11 800 Satoshi.

iota

TRX/BTC

Tron padol až na dno šedej zóny. Myslím si, že práve zbiera silu na svoj rast. Je to podobný prípad ako na IOTA, ale tam je situácia trošku čistejšia. Podobne som priklonený aj tu ku krátkodobému rastu, keďže Tron potrebuje trošku vydýchnuť a otestovať nejaké rezistencie. Takže z krátkodobého hľadiska sa prikláňam smeru up. Prečo? Tron sa nachádza v silnej S/R zóne, takže je možné, že pokles je na nejakú chvíľu zažehnaný. MACD je blízko prekríženia smerom up, čo je ďalší pozitívny signál. Takisto STOCH RSI signalizuje rast. Tron je ďalej blízko testu downtrendovej linky, ktorá v tomto prípade slúži ako support. Nepáči sa mi však posledná uzavretá 4H sviečka, ktorá by mohla signalizovať pokles.

Mohli by sme otestovať hornú hranicu šedej zóny a možno aj úroveň 510 Satoshi. Zo strednodobého hľadiska však predpokladám, že budeme klesať, keďže sa nachádzame nad úrovňami EMA 100 a MA 55. Pokiaľ však v najbližšej dobe prerazíme šedú zóny smerom nadol, posledná „záchranná brzda“ bude trendline. Keď prerazíme aj tú, nasledujúci support je na úrovni 440 Satoshi.

trx

VEN/BTC

Tento altcoin som vybral zámerne. Daný rast bol spôsobený dôležitým fundamentom, ktorý ovplyvní hodnotu v najbližších hodinách. Viac info v članku. Keďže VeChain spôsobil mierny odraz, môžeme si zakresliť trendline, ktorá slúži ako support. Poďme si ale spomenúť kam by sa hodnota mohla dostať (po tomto fundamente). Indikátory nám ukazujú, že je tu ešte priestor pre rast. Myslím si, že otestujeme zelenú horizontálnu čiaru (rezistenciu). Optimistickejší cieľ je však zelená S/R zóna. Cena sa tam môže na okamih dostať. Následne sa tam však nachádzajú EMA 100 a MA 55. V tomto prípade tieto kĺzavé priemery budú slúžiť ako rezistencie. Takže pokiaľ cena dôjde do zelenej S/R zóny, tak to bude iba na chvíľu.

Červená zóna vyznačuje silnú úroveň supportov. Takisto aj trendline. Najbližšie hodiny by sme nemali klesnúť pod tieto úrovne. Pokiaľ však nastane tento scenár,  VeChain by hlboko klesal.

VeChain

EOS/USD

Na EOS včera vyšla kvalitná analýza od kolegu.

Vo večernej analýze rozoberiem nasledujúce kryptomeny: ZEC, LTC, BNB, ADA, XVG

V najbližšej dobe bude zverejnená anketa, v ktorej budete môcť hlasovať o pridaní rôznych kryptomien do updatu altcoinov.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...