22.06.18 Technická analýza BCH/USD – Zatím to na obrat nevypadá

Share This Post

BitcoinCash nám krásně klesl na dlouhodobou trend line, ale buďme v pozoru i nadále, týden zatím ještě nekončí a weekly vypadá poměrně odhodlaně pro další výprodej. Navíc nám dnes reaguje silně negativně i Bitcoin a zatím není zřejmé, kde by se mohl tento výprodej zastavit. Nejvíce nám může napovědět weekly v neděli večer.

BitcoinCash by mohl zareagovat na dlouhodobou trend line, kterou již zvládl kontaktovat, případně na předchozí swingové low 593 $. Tato oblast i v minulosti poměrně dobře reagovala na přiblížení trhu.

Daily trend………………………..Downtrend
Weekly trend…………………….Downtrend
Volume (24)……………………..534 549 000 $ / 86 260 BTC

Aktuálně se BCH obchoduje za 778,88 $ což je oslabení o -10,69 %. Jak už to tak bývá, i tento výprodej je opět velmi nepříjemný.
V minulých dnech to vypadalo na mírné zlepšení poté, co Bitcoin začal posilovat po odrazu od 6130 $ a dokázal se s cenou dostat až na 6830 $. Jak ale vidíme dnes, tak Bitcoin ještě s výprodejem nekončí.

BitcoinCash – Daily

BitcoinCash je, stejně jako mnoho jiných coinů, silně ovládán Bitcoinem, a proto určit cenu, kde by se výprodej BCH mohl zastavit, není úplně snadné. Samozřejmě obratové úrovně jsou všude a každý trh na ně reaguje a stejně tomu tak bude i u BCH. Rozdíl je pouze v tom, že i když BCH zareaguje a následující svíce bude UP, tak potřebujeme, aby i Bitcoin zareagoval podobně na nějakou vlastní reakční úroveň. Pokud by BCH reagoval, ale Bitcoin nadále oslaboval, tak reakce na BCH bude jen krátkodobou korekcí a nakonec se znovu vrátí výprodej.

Pokud dlouhodobá trend line zareaguje a spustí se UP korekce, potom můžeme očekávat ve střednědobém horizontu růst až k úrovni 1100 $. Samozřejmě úplně první překážkou bude swingové high 930 $. V úrovni 1100 $ je resistance, která bude asi dlouho odolávat svému proražení. Zde bude potřeba, aby i Bitcoin měl růstový potenciál a pomohl ostatním coinům překonat tyto silné překážky. Jinak hrozí, že se cena BCH zastaví až kolem 1000 $ a zde bude dlouhodobě konsolidovat. Osobně očekávám že BCH bude oslabovat přes dlouhodobou TL až k úrovni 500-550 $. To je ale jen můj osobní odhad.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...